Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Centrální serózní chorioretinopatie - Korekce očních vad nitroočními zákroky - Diskuze

Centrální serózní chorioretinopatie

Centrální serózní chorioretinopatie

Tinamusilova  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore, můj dotaz se týká mého manžela 41let. Před 2 lety mu byla zjištěna Centrální serózní chorioretinopatie. Jelikož prý má postižení v těsné blízkosti centra vidění, tak jeho léčba celé 2 roky spočívá v užívání léku Diluran a aescin. Pokud léky vysadí, tak se mu to během měsíce opět vrátí. Mluvil s pani doktorkou o léčbě laserem, ona se však obává, že by mohlo dojít k poškození zraku spočívající ve výpadku vidění, nebo nějaké skvrny. Chtěla by jsem vás poprosit o názor, zda jde tento jeho stav doživotně léčit těmito léky. Zda není opravdu jiná možnost. Je možné se objednat k vám na konzultaci? Pani doktorka ke které ty 2 roky chodí je momentálně na stáži v zahraničí na půl roku a manžel má po snížení dálky diluranu opět rozmazané vidění. Děkuji Musilová
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
laser není jediná možnost léčby, zvláště, když je zdroj prosakování umístěn blízko centra. K rozhodnutí o dalším postupu je nutné provedení angiografie a OCT.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
Tinamusilova  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za pozitivní odpověď
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
další možností by byla aplikace tzv.antiVEGF do sklivcového prostoru. U takto odolných forem nasazujeme tuto léčbu klidně už po 4 měsících konzervativní léčby a obvykle je efekt velmi dobrý, bez recidiv.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Velice musím pochválit individuální, vstřícný a milý přístup jak paní doktorce Zdeňce Maškové, tak celému kolektivu Neo Vize. Po 50 letech vidím, to co jsem před tím bez brýlí viděla velmi špatně. Na dálku brýle nepotřeb... Více 

1 Like  

Korekce očních vad nitroočními zákroky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí