Zhoršení zraku několik let po YAG-laser kapsulotomie

Zhoršení zraku několik let po YAG-laser kapsulotomie

Marie 68  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den. V.r. 2009 jsem měla na obě oči zákrok-- kataraktu . Opakované vyšetření V.R. 2011, 2012 naposledy červenec 2017. Proč píši naposledy ? Protože , můj zrak zřejmě nejde již vyléčit. Po zákroku : Nd: YAG-laser kapsulotomie typ čoček Asrysof MA . Po zákroku jsem nádherně viděla, kdejaký detail, po 8 letech
na levé oko skoro nevidím a na pravé jsem ráda, že z necelé 2 m přečtu nějakou cedulku .Abych upřesnila moji očí chorobu, tak jsem nosila dioptrie 20 a mám poškozené rohovky, vidím jen přímo, postraně něco vidět jsou problémy>. Lékař si semnou moc nepromluví jen dostanu kapky "indocollye " pro který opuchnu kolem očí. Mám na ně alergii, upozorňuji na to. Když to b ude takto pokračovat , mám obavy z oslepnutí.
Marie
MUDr. Jana Mikšovská  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha, Brno
  • 18 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den paní Marie,
podle uvedených informací je důvodem Vašeho zhoršeného vidění stav sítnice. U vysoké krátkozrakosti, kterou jste měla před implantací čoček AcrySof došlo ke ztenčení sítnice v centrální části - tzv. žlutá skvrna. Při tomto ztenčení dochází k poškození fotoreceptorů (čípků a tyčinek) a poklesu zrakové ostrosti zejména při čtení a pozorování detailu. U některých krátkozrakých očí může být toto ztenčení doprovázeno vznikem tzv. neovaskulární membrány s následným otokem sítnice. V takovém případě je vhodná léčba anti-VEGF preparáty.

Související recenze a zkušenosti

Korekce očních vad nitroočními zákroky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí