Pálení očí na blízko po PRK  

leoš
leoš leoš
návštěvník
Jihomoravský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, jsem už 2 a půl roku po operaci PRK (původně -5 dpt na obou očích) Do dálky sice vidím dobře, ale na blízko oči téměř nemohu používat, což je dost problém. Po krátké době totiž začnou pálit a bolet a to trvá ještě dlouho potom, co je přestanu namáhat do blízka. Umělé slzy to příliš neřeší. Byl jsem s tím již u několika očních doktorů, ale žádný mi s tím nedokázal pomoci. Nevíte, co by se s tím dalo dělat? Děkuji. Leoš

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
Oční klinika NeoVize
Oční klinika NeoVize Oční klinika NeoVize
Premium member
Brno
Počet příspěvků: 342  ( 9)

Dobrý den pane Leoši
Velmi pravděpodobně jste tzv. překorigován což je po PRK častý problém. Vaše oči pravděpodobně jsou tzv v plusu. Plusové dioptre na dálku překorigujete zapojením zostřovacího aparátu ( tím pádem se to neprojeví ani při měření pomocí přístrojů) ale do blízka už je vaše zaostřovací rezerva vyčerpaná. Řešením jsou plusové brýle na čtení nebo doladění výsledku opakovaným zákrokm. V žádném případě ale nepodstupujte znovu PRK. Pokud něco, musí se jednat o zákrok femtosekundovým laserem typu NeoLASIK.
Zkuste si koupit v dorgerii, čtecí brýle +1 dpt ( stojí cca 100 korun). Pokud vám při jejich používání obtíže ustoupí je to přesně tak, jak říkám

Děkuji za dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel: 517 070 700
tel: 517 070 707
mobil: 775 858 700
fax: 533 306 113
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Prim. MUDr. Petr Novák
Prim. MUDr. Petr Novák Prim. MUDr. Petr Novák
Premium member
Oftalmologie
Praha
Počet příspěvků: 27  ( 1)

Dobrý den,
velice důležitý údaj, který ve Vašem dotazu chybí je Váš věk, protože by se mohlo jednat i o nástup tzv. presbyopie, je-li Vám přes 40 let.
Po PRK běžně dochází k překorigování zákroku, protože postupné hojení jako by vadu vrací. Takto dočasně překorigovaní jsou ale pacienti zpravidla 6-12 měsíců po operaci, ne tak dlouho jak uvádíte. Ve Vašem případě by se muselo jednat o trvalé překorigování. Je třeba vyšetřit tzv. cykloplegickou refrakci, t.j. vyšetření s rozkapáním očí a blokováním akomodace. Podle výsledku pak navrhnout řešení.

S pozdravem
prim.MUDr.Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
Olivova 948/6, Praha 1
www.refrakcnicentrum.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
leoš
leoš leoš
návštěvník
Jihomoravský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Prim. MUDr. Petr Novák

Dobrý den,
děkuji moc za odpověď. Je mi 26 let, takže se zřejmě jedná o trvalé překorigování. Před nedávnem jsem si pořídil slabší brýle na čtení (+0,5 dpt), jejichž používání sice očím mírně uleví, ale zdaleka ten problém neřeší. Možná bych potřeboval silnější brýle, ale mám obavy, zda by mi nezhoršily nějakým způsobem zrak, když teď jsem přecejen schopen alespoň krátkodobě na blízko zaostřit dobře. O tom vyšetření s rozkapáním očí budu uvažovat.
Hezký den.

S pozdravem

Leoš

Díky!  (0)
   Reagovat   
lenka
lenka lenka
návštěvník
Kraj Vysočina
Počet příspěvků: 8
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, 14.6 2011 jsem byla na operaci v Gemini femto lasik pravé oko -4,5,cyl. -1,75,levé oko -4,0,cyl.-1,75,je mi 39 let proto jsme se domluvili,že na levém necháme -0,75 a pravé 0,bohužel,už mám na pravém +0,5 diop.a oko mě tlačí a je dost suché,stále kapu a to čím dál víc,prosím Vás je možné,že se to zlepší?nebo jsou už diop.ustálené?nevím jestli se operace povedla,jak se to mohlo stát?,už na první kontrole při měření sestřička jen vykulila oči,jak kdyby se jí to nezdálo,já si nějak nemůžu zvyknout na ten rozdíl mezi očima.Díky Lenka

Díky!  (0)
   Reagovat   
Michal256
Michal256 Michal256
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 6
Poslat soukromou zprávu
Reakce na lenka

Sice ti neodpovím, ale chtěl bych sem dát odkaz na jednu velmi užitečnou stránku, po které jsem přestal prozatím v dnešní době uvažovat o operaci... Jelikož u mě by se to stejně nedalo odstranit úplně, mám trochu komplikovanější vadu, ale chtěl jsem to alespoň \"vylepšit\" natolik, abych viděl stejně jako teď s čočkami, se kterými také nevidím na 100%, zvlášť na blízko.

Díky!  (0)
   Reagovat   
lenka
lenka lenka
návštěvník
Kraj Vysočina
Počet příspěvků: 8
Poslat soukromou zprávu

Omlouvám se ,ale na zákroku jsem byla v Gemini 16.4.2011 špatně jsem napsala datum,ještě jsem chtěla doplnit,že mám v šeru,nebo ve tmavé místnosti problém zaostřit,jako bych viděla dvojitě.Děkuji moc za odpověď.Lenka

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Laserové operace očí