Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nepovedená operace - Korekce laserovou metodou LASIK - Diskuze

Nepovedená operace

Nepovedená operace

Dalikm  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Dovolte abych se zeptal. Asi před 11 lety mě byla provedena ve Zlíně laserová operace oka (cca 2,5 dpi) a nepovedla se - údajně zákalky jestli si pamatuji dobře. Klinika mě již nekontaktovala a já také ztratil důveru. Po dotazu na jiné klinice mě řekli, že si to mám nechat spravit tam kde mě to zkur.... (doslova). Chtěl bych se zeptat jestli je ještě pro mé oko záchrana. Je mě 38 let a mám po operaci vadu již 4,5 dpi a nepomáhá žádná korekce dioptriemi. Děkuji za každou radu. S přáním pěkného dne Dalibor.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den pane dalibore
Rádi se na vás podíváme u uděláme co bude možné. Již jsme pomohli řadě pacientů dříve ooperovaných ve Zlíně s neuspokojivým výsledkem. U 9 z 10 lze dosáhnout zlepšení vidění. Dopst záleží na tom, jaká metoda byla použita, jaká vlastní konkrétní příčina toho, že nevidíte a jaká je zbývající tlouštka vaší rohovky.
Pokud se budete chtít objednat na zákrok, volejte prosím níže uvedená tel. čísla. Sekretářky vás budou informovat o aktuálních termínech na objednání.
Děkuji za váš dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz

Dalikm  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Děkuji mockrát určitě se v nejbližší době ozvu. S přáním pěkného dne Dalibor.
Prim. MUDr. Petr Novák  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
v případě vynucené reoperace záleží na typu předchozího zákroku. V případě, že se jedná o zkalení povrchních vrstev rohovky, podstoupil jste nejspíš operaci metodou PRK. Problém bývá označován jako "haze" a existuje několik možností řešení. Tím relativně jednodušším je reoperace metodou PRK s použitím preparátu Mitomycin, který brání opětovnému zkalení. V případě hrubších zákalků je možno provést odstranění povrchních vrstev rohovky s náhradou za rohovku dárce - tzv. lamelární transplantaci. To je samozřejmě již mnohem závažnější řešení. Vše závisí na objektivním nálezu, který se získá až na podkladě důkladného vyšetření.
Problém je mimo jiné v tom, že uvedené reoperace byste musel hradit znovu pracovišti, kde by byl nový zákrok proveden.
S pozdravem
prim. MUDr. Petr Novák
Refrakční Centrum Praha
 2245... Zobrazit číslo 224505161  Telefon -2
Dalikm  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Děkuji za informace. Samozřejmě s tím počítám, že zaplatím vše znova, ale na zdraví šetřit nebudu. Myslíte že tyto operace jsou možné i v Praze, kde nyní žiju? A mohl by jste přibližně říct cenu obou zákroků? Takovou odezvu jsem nečekal. Děkuji. S pozdravem Dalibor.
Prim. MUDr. Petr Novák  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
základem by asi bylo důkladné vyšetření a posouzení konkrétního nálezu. Podle hloubky postižení pak buď povrchnější metoda PRK s Mitomicinem cca za 16000,-, nebo u hlubšího postižení závažnější lamelární transplantace s možnou spoluúčastí zdravotní pojišťovny (na podkladě schválení či neschválení revizním lékařem).
S pozdravem Dr. Novák
Lenička79  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den jsem nespokojena s operaci brisni steny s liposukci...kterou jsem podstoupila pred necelym rokem....je mozne ji reklamovat??? Mam deprese odnaseji to druzi furt se prohlizim pred zrcadlem cvicim denne a stale nic dekuji predem za odpoved Lenka
vape  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před půl rokem jsem podstoupil operaci očí na Klinice oční a estetické chirurgie ve Zlíně. Operace proběhla podle plánu bez komplikací a s následnou pooperační péčí jsem také spokojen. Nicméně s výsledkem operace už tak spokojen nejsem. Mé původní dioptrie byly přibližne +8D na levém oku a +6D na pravém oku. Před operací jsem mluvil s pár lidma, kteří operaci podstoupili a tvrdili, že nadruhý den mohli běžně do práce. Kdežto já vůbec. Oči mě řezaly, vidění jsem měl rozmlžené a po dobu cca. 3 měsíců jsem byl neschopný jakékoliv jemnější oční práce. Po 3 měsících mi teda přeměřili dioptrie a předepsali brýle. Mám teď na levém oku +2,75D a na pravém +1,5D. S brýlema vidím o dost lépe, nicméně ostrost vidění je hodně proměnlivá. Jeden den se vzbudím a vidím krásně ostře a na druhý den nemůžu vůbec zaostřit. Nevím jestli to není i očníma kapkama. Používám umělé slzy Tears II. Tohle všechno jsem už za tu dobu skousl a smířil se i s tím, že budu nosit pořád brýle. S čím jsem se teda nesmířil a nemůžu ani smířit je špatné vidění v noci. V noci kolem světel (pouliční lampy, světel aut) vidím obrovské paprsky, které mi vůbec nedovolují řídit nebo vykonávat nějakou činnost v noci. Chci se teda zeptat, jestli časem paprsky zmizí nebo jestli se s tím nedá něco dělat. Nechápu taky proč se o tomto problému nemluví více, protože mám pokažený zrak a jestli paprsky nezmizí nevím co budu do budoucna dělat. Je tu někdo kdo měl také paprsky a komu v průběhu času zmizely? Děkuji za každou radu...
Kočičák  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
No já jsem byl ve Zlíně v prosinci2017 dnes na poslední kontrole. Operace proběhla metodou prk . Na pravém oku mi zůstal 3/4 cylindr a na levém 1/2 cylindru. Předtím bylo levé 9D a pravé 7,5D. Chtěli mi narvat zpět brýle což kvůli zaměstnání nepřichází v úvahu a taky jsem tam šel,abych byl bez brýlí. Nenechal jsem se odbýt a trval na reoperaci. V dubnu si mám zavolat na konkrétní termín. Tak uvidíme. Co se týká halloefektu tak taky vidím kolem světel paprsky ale po operaci to bylo horší teď je to uspokojivé dá se s tím řídit. Na netu jsem našel anglické stránky popisující skutečnou problematiku těchto operací. Je to prostě byznys založený na reklamě a samé chvále. Nikdo už Vám neřekne, že se určité části oka nenávratně zničí, že dojdete o nervovou vrstvu která je zodpovědná za tvorbu slz a přirozené vlhkosti oka , že budete mít halloefekty, že oči budou někdy bolet,atd...a do reoperace se jim moc nechce, jelikož jde už do tuhého není totiž z čeho brát- rohovka. Atd.atd...hlavne se nenechat odbýt!!! Už nevím kde jsem to našel ale myslím, že jsem zadal do google "complikation after prk" byly tam i simulátory možných halloefektů.
Simona
Simona  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ráda bych zjistila příčinu mých pooperačních potíží po operaci krátkozrakosti po LASIKu. Předoperační vyšetření PO -5,25, rohovka 546, LO -6,75,rohovka 561,vedoucí oko pravé.Vada ustálená, brýle cca od 8 let,nyní věk 38. Operace proběhla v pořádku dne 6.9.,druhý den na KO vidění lehce rozmazané.Na KO po 2 týdnech vidění LO dobré,ale ne tak ostré jako před operací s KČ.PO stále rozmazané - podle lékaře normální stav. Do dnešního dne 3.10. žádná změna,PO nepřečtu titulky v televizi,navigační tabule v metru,název ulice cca z 10m neostrý.Kapky jsem po operaci kapala pečlivě, nyní stále Refresh a Flarex,oči pořád bolí a často pálí,častá bolest hlavy.Navíc asi po 14 dnech od operace pozoruji "proplouvání" stříbrnošedých "nitek" před očima,velice mě ruší,občas se objeví i tmavěšedá tečka,která je při zavřených očích černá s jasným ohraničením-cosi jako zatmění slunce.Jsem už z celé situace zoufalá,nevím, zda zvažovat případnou reoperaci či konzultaci na jiném pracovišti.Nikdo z mých známých podobné problémy neměl, vždy naprostá spokojenost. Předem mnohokrát děkuji za případnou odpověď.
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
v této fázi hojení to může být s největší pravděpodobností suché oko, je třeba najít preparát, ketrý by vám více vyhvoval než Refresh. Ale samozřejmě by to s Vámi měl probra Váš ošetřující lékař.
S pozdravem
Tom  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, jak jste dopadl??
Kočičák  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Teprve v pátek se mám objednat na reoperaci tak cca za dva týdny budu vědět více.

Reakce na Kočičák

Kočičák  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Tak jsem objednán, na další kontrolu 6.6.2018 a tam se rozhodne jestli je operace možná či nikoliv. No jak jsem říkal, všude ve Zlíně je reklama na zahození brýlí a promarněného času před operací tak doufám, že je nebudu muset zpětně hledat.. Možná by to chtělo v té zlínské reklamě i pokoru protože nikdo tam z nich není Bůh a také přiznat, že nepovedené operace existují i u nich.
Jo a ještě pro "Vapeho" tak hallo efekty téměř zmizely ve dne nic a v noci minimum jen trochu kolem patníků je pár krátkých paprsků. Ale je to také již 1/2 roku po operaci. Spíš se teď začínám bát, že pokud mi budou reoperaci dělat stejným způsobem jako operaci tak se zase bolestí asi poinkontinentuju. A to již nedomýšlím katastrofu, že se to opět nepovede.
Kočičák  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Tak uplynulo půl roku po operaci a byl jsem ve Zlíně na možnou reoperací která se však nekonala protože na levém oku je -0,25D a pravém je +0,25D. Je to k neuvěření,ale sám jsem cítil, že se to před měsícem pohlo k lepšímu začínám teď vidět velmi dobře a po vyšetření jsem dostal i potvrzení k řidičáku, že brýle neplatí. Taky mi říkali, že po operaci prk se vidění může zlepšovat až rok. V prosinci jdu na poslední kontrolu tak asi to bude ok.
Kočičák  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Dnes je to nějakých sedm měsíců po operaci a vidění se stále zlepšuje je to neuvěřitelné,ale na domě vzdáleném 350 metrů dokáži spočítat hřebenáče na střeše. Na síťové anténě vzdálené 75metru vidím jednotlivé dráty co tvoří oka sítě! Obraz jak fotka v HD. Doktor Stodůlka z Gemini ve Zlíně je prostě borec! Musím uznat, že zlepšení zraku
po metodě pro trvá fakt dlouho,ale stojí zato!!! Takže díky,díky, díky!

Související recenze a zkušenosti

Kami 9.6.2011
Spokojený/á

Služby celého zdravotnického komplexu i skvělý personál v čele s panem doktorem Ventrubou ve mě zanechaly jen a jen pozitivní dojem, ačkoli jsem zde podstoupila operaci, které jsem se velmi bála! Výsledek výtečný. VELMI ... Více 

1 Like  

Laserová operace očí - LASIK - Související videa

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí