Abrazivní CXL

Abrazivní CXL

funnym  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, v roce 2010 jsem podstoupila CXL na obou očích, ale vývoj se bohužel nezastavil a stav se nadále zhoršuje. Nyní lékař navrhuje abrazivní CXL, ale bohužel jsem se nikde nedočetla žádné informace. Máte s tímto zákrokem zkušenosti? Metoda je to prý velmi bolestivá a je delší doba zotavení. Děkuji
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
jedná se o standardní klasickou metodu, s nejlépe prověřeným efektem, který povětšině u CXL bez snesení epitelu chybí. Nemusíte se nijak bát, takto byly operovány tisíce lidí s výbornými výsledky. Použije se kontaktní čočka a potřebné léky.
S pozdravem
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
jedná se o v podstatě technicky jinak provedené CXL a po operaci můžete vnímat řezání a světloplachost asi 2 dny hodně intenzivně, poté 2 dny méně.
Otázkou je, zda bude CXL vůbec efektní, když nebylo účinné poprvé a proč nebyla rohovka zajištěna pomocí keraringů (metoda ICRS), protože největší stabilizace se tradičně dosahuje kombinací obou metod, tedy keraringů a CXL, v tomto pořadí po sobě.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
na našem pracovišti provádíme pouze abrazivní CLX - je to účinnější metoda a lépe předvídatelná. Je pravda, že subjektivní obtíže jsou větší, déle se to hojí, ale výsledek je podle mě trvalejší.
Určitě bych u Vás neopakovala CLX přes epitel, ale doporučila bych Vám CLX abrazivní. Avšak ani po opakování abrazivního CLX se progrese nemusí zastavit, je to velmi individuální.

MUDr. Věra Kalandrová
Primářka Oční kliniky NeoVize

NeoVize Oční klinika Brno
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235,
615 00 Brno-Židenice
Telefon: XXXXXXXXXXXXXXX
Mobil: XXXXXXXXXXX
Doktor ve Vašem okolí