Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Citlivost očí po operaci šedého zákalu - Léčba šedého zákalu (katarakty) - Diskuze

Citlivost očí po operaci šedého zákalu

Citlivost očí po operaci šedého zákalu

Lenka MATOUŠKOVÁ
Lenka MATOUŠKOVÁ  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
dobrý den, jsem po operaci šedého zákalu 18 den /druhého oka/. Chci se zeptat, zda je normální, že mám oči citlivé např. na monitor, nebo zářivky v práci, jakoby mi v očích lítaly malé blesky. Jinak vidím normálně, pokud jsem venku, nebo se dívám na televizi, žádný problém s očima nemám, a vidím dobře, jen mi vadí zařící monitor a světlo , konkr. zářivky. je možné, že se to časem spraví, a oči si zvyknou, jak jsem četla na internetu?
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
je to normální stav, potíže většinou vymizí do 1 měsíce po operaci.

S pozdravem
MUDr. Natália Beszédešová, PhD.
Lenka MATOUŠKOVÁ
Lenka MATOUŠKOVÁ  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za odpověd, je to pravda, čím později od operace, tím je to s reakcí na světlo lepší, oči se přizpůsobují.Hezký den.
Lenka MATOUŠKOVÁ
Lenka MATOUŠKOVÁ  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
31.5.2015:

Děkuji Vám moc za odpověd, je to již mnohem lepší s citlivosti na světlo. Ale mám ještě 1 dotaz. Spousta lidí v okolí mi říká, že mám něco s parvým okem, že v něm mám něco jako třpytku, nevím jak to nazvat, ale že mi strašně pravé oko svítí, jako kočka v noci, ale jen v tom pravém oku.Dějě se tak hlavně, když mi na něj svítí světlo, nebo slunce.Já tam také v zrcadle vidím takovou zlatou třpytku, jako by se mi v oku třepetala. Žádnou bolest nevidím, jen mi vadí, že mi to lidé v okolí říkají, že to neypadá dobře, proto se chci zeptat, čím by to mohlo být, a zda se s tím dá něco dělat. moje oční lékařka mi řekla, že je vše v pořádku, ale asi není, když to vidí okolí. moc Děkuji za odpověd.

Reakce na Lenka MATOUŠKOVÁ

Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

diskrétní odlesky v oku, které vnímá vaše okolí, mohou být způsobeny dopadem světla pod určitým úhlem na povrch umělé čočky. Tento fenomén by neměl ovlivňovat kvalitu vidění a neměl by pro Vás znamenat žádný problém.

S pozdravem,

MUDr.T.Jurečka, Ph.D.

Reakce na Oční klinika NeoVize Brno

Lenka MATOUŠKOVÁ
Lenka MATOUŠKOVÁ  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za rychlou odpověď, která mě uklidnila. Přeji hezký den.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, jedná se o normální stav. Do oka proniká vyšší intenzita světla a sítnice se nově nastalé situaci musí přizpůsobit. Obvyklá adaptační doba je jeden měsíc.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Lenka MATOUŠKOVÁ
Lenka MATOUŠKOVÁ  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji Vám moc za odpověd, je to již mnohem lepší s citlivosti na světlo. Ale mám ještě 1 dotaz. Spousta lidí v okolí mi říká, že mám něco s parvým okem, že v něm mám něco jako třpytku, nevím jak to nazvat, ale že mi strašně pravé oko svítí, jako kočka v noci, ale jen v tom pravém oku.Dějě se tak hlavně, když mi na něj svítí světlo, nebo slunce.Já tam také v zrcadle vidím takovou zlatou třpytku, jako by se mi v oku třepetala. Žádnou bolest nevidím, jen mi vadí, že mi to lidé v okolí říkají, že to neypadá dobře, proto se chci zeptat, čím by to mohlo být, a zda se s tím dá něco dělat. moje oční lékařka mi řekla, že je vše v pořádku, ale asi není, když to vidí okolí. moc Děkuji za odpověd.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí