Operace strabismus dítě 7 měs.

Operace strabismus dítě 7 měs.

Andrea1  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
mám 7. měs. dceru. Šilhá směrem k nosu od narození. Dnes jsem byla na očním v Teplicích u Dr. Sailerové. Ta mi sdělila, že je nutná operace. Malá neotočí ani jedno oko zevně a má +9 dioptrií na obou očích. Sdělila mi, že bude nosit brýle (čočky jsem nechtěla) a dioptrie se dají na střed, tak aby se snažila oči srovnat. Za měsíc má jít na kontrolu. Děti v tomto věku mají prý 3-5 dioptrií. Je nutné jí dávat rovnou 9? Může po operaci šilhat jinak? Asi chápu správě, že operací se oči tak nějak srovnají a pak to doladí brýle. Mám obavy jako každá matka a potřebuji jistotu. Není lepší počkat zda se oči nesrovnají sami? Víte mám pocit, že se to pomalu lepší, ale možná si na to spíše zvykám :D Děkuji všem, kteří odpoví na Můj dotaz. Přikládám fotku dcery a zprávu od oční lékařky.
S pozdravem Andrea 
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
šilhání Vaší dcerky má zjevně kombinovanou příčinu - tedy vysoké plusové dioptrie a ty je opravdu zvykem dát do brýlí plně, čili 9 dioptrií, ale rozhodně je tam i svalová složka (soudě z toho, že šilhá už od narození) a ta se jen dioptriemi nespraví a operace je nutná.
Bez brýlové(či jiné) tzv. plné korekce se Vaší dcerušce nemusí vyvinout vidění a samozřejmě by šilhala. Tyto brýle bude nosit určitě do začátku školy, pak se patrně výrazně sníží.
S pozdravem
Andrea1  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Ještě jedna fotka.
MUDr. Petra Teplanová  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 3 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
pravděpodobně se jedná o tzv. kongenitální (vrozený) strabismus, který je nutno operovat velmi brzy. Zároveň se ale u Vašeho dítěte vyskytuje vysoká hypermetropie (dalekozrakost), kterou je nutné korigovat brýlemi, plnou korekcí, t.j. +9 dioptrií. Už i pro takto malé děti existují brýle, silikonové obruby a odlehčené brýlové čočky.
Miminka se skutečně rodí přibližně s +5 dioptriemi, které v předškolním věku klesají až k 0 dioptriím. V případě vrozeného šilhání nedá očekávat, že by se oči srovnaly.
S pozdravem
MUDr. Petra Teplanová
Dětské oční centrum Kukátko

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Vážená paní doktorko Flemrová, chtěla bych Vám ještě jednou vyjádřit obrovské poděkování za skvělou a fantastickou operaci mých "zlobivých šilhajících očí." V devíti letech mi přestal plnit funkci oční sval a tím pádem m... Více 

1 Like  
Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí