Léčba strabismu (šilhání)

Odstranění strabismu i dioptrií

4ma
návštěvník
Jihomoravský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Odstranění strabismu i dioptrií

Dobrý den, od mala mám problém se šilháním, vzdy se dívám pouze jedním okem a druhe šilhá smerem ke kořenu nosu, pravé oko na ktere vidím lépe, šilhá ale více pokud se dívám levým okem. Jako malý sme podstoupil 2 operace takze pokud se dívám pravým okem levé nepatrně šilhá, do toho nosím brýle s plusovýmy dioptriemi pricemž na pravém oku mám 4 a na levém 4+0,5. DO budoucna bych se chtel operativně zbavit obou vad i dioptrií i šilhání. CHtěl bych se tedy zeptat zda je možné obě vady spravit a pří1padně v jakém pořadí a postupu?? A také zda je možnost operaci šilhání proplatit přes pojištovnu? Děkuji s pozdravem Jan

Odpovědět   

Všechny reakce na toto téma

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

platinum member Basic member
Oftalmologie
Pardubice
Počet příspěvků: 1005  ( 2)

Dobrý den,

odstranění šilhání i dioptrií je možné, ale je nutné podrobné vyšetření, které nám odhalí, zda bychom operací šilhání Váš stav nezhoršili. Záleží i na Vašem věku, ale odstranění dioptrií nebude rozhodně problémem. Co se týče šilhání, tam je to složitější. Pokud se Vaše sítnice uzpůsobila trvalému šilhání, byla by operace spíše komplikací Vašeho momentálního stavu. Důležitými informaci při vyšetření pro nás bude, zda šilháte i s brýlemi (popřípadě zda brýle snižují úchylku šilhání), zda koukáte centrem sítnice, omezení po hyblivosti očí v nějakém svěru, atd.
Proplacení pojišťovnou rozhodně není možné u odstranění dioprií a šilhání se odvíjí od věku a nálezu.Pokud by se jednalo jen o kosmetickou operaci, pak to pojišťovna neproplatí. Postup operací se opět odvíjí od nálezu, ale spíše v pořadí nejdříve odstranění dioptrií a až poté šilhání.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
www.ocni-centrum.eu
http://klinika.ocni-centrum.eu/
---------------------------------------------------
tel.: 464 007 800, GSM: +420 608 800 886
email: info@ocni-centrum.eu

(0)
   Odpovědět   
ZANETAAA
návštěvník
Olomoucký kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu
Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Dobry den,chtela bych se zeptat co jste mel na mysli tim ze zalezi na tom zda-li se sitnice k silhani uchylila trvale. Chtela bych tuto operaci podstoupit,a to z kosmetickeho hlediska.Trpim glaukomem na pravem oku,v 10 letech se mi stal skolni uraz,poranila jsem si oko jehlou z injekcni strikacky,jehla okem prosla cela a zachytila primo cocku,dnes je tomu 11let,asi pred 2mi lety jsem podstoupila posledni operaci (7-mou)6 v celkove,jednalo se predevsim o padani sitnice,poprve vsak o vlozeni umele nitroocni cocky.sedma operace byla pouze cyklo kryo,ktere mi provadeli z duvodu opakovanych tzv,glaukomovym zachvatu,zpusobene vysokym NO tlakem,nekdy i nad 50torru.po posledni operaci jsem chtela operaci strabismu podstoupit ale lekarkla z FN BRNO,kde me pokazde take operavolai,mi doporucila pockat alespon rok aby se oko od vsech techto zakroku uklidnilo.jiz jsou tomu 2roky,v oku stale citim zvyseny tlak,silham cim dal vic,oko mam neustale v poloze ve vnejsim rohu.Zornicka je po hmatu dosti vystoupla a sevrenim v koutku oka me zacina dosti pobolivat,operaci proto povazuji za nutnou,ale jak uz jsem rekla jde mi jen o kosmeticky vysledek,na oko jsem stejne slepa a budu,takze zrak neresim,na druhe oko vidim vyborne,zajima me zdali by jste mi tuto operaci doporucil,chtela bych to aspon skusit,ale bojim se ze by to mohlo mit nejake nasledky,doktorka rikala ze je me oko velmi zjizvene a ze pri operaci bude jiste velmi krvacet,to uvedla jako duvod obav ale kdyz jsem se ji ptala co to znamena,nedokazala mi odpovedet(???) Jsem ted na vazkach ale pokud bych tim nemela co ztratit urcite bych do toho sla,ale mam obavy,zdali je mozne kdyby se ta operace nepodarila zdali by se mi oko mohlo po operaci vychylit jeste vic nebo se kosmeticky zhorsit.Take je pry mozne ze se oko uchyti,ale po kratkem case se vrati zpet do puvodni polohy. Jake jsou nevyhody operace silhani pro lidi ktere na dane oko nevidi oproti tem kteri na nej vidi? Uz jste enkoho takoveho operoval,jake s timto mate zkusenosti? Take me napadlo jit na enukleaci a nechat si udelat oko sklenene,bude silhat i to sklenene znam 2 lidi co oko sklenene maji a kdyby mi to nerekli,nepoznala bych to.Doufam ze jsem Vas nezalekla :) a dekuji..

Odpovědět   

platinum member Basic member
Oftalmologie
Pardubice
Počet příspěvků: 1005  ( 2)

Reakce na ZANETAAA

Dobrý den,
tak postupně Pokud se na sítnici vytvořilo náhradní centrum vidění, pak se oko po operace uchýlí do skoro stejného úhlu šilhání, protože tak prostě kouká a nic s tím neuděláme. To ale není váš případ, když je oko úplně slepé. Byla by samozřejmě nutná osobní konzultace a vyšetření, aby se dal udělat přesný závěr a doporučení, ale v operaci šilhání metodou retropozice svalu bych problém neviděl z hlediska významných komplikací. Ono krvácení je možná myšleno při preparaci spojivky. Svaly, na kterých by se operovalo, by neměly být výrazně postižené predchozími zákroky. ALE ...vzhledem k tomu, že se jedná o slepé oko jsem ohledně výsledku operace dost skeptický. Oko drží svou pozici na základě pohledové osy. To znamená podle spojnice pozorovaného předmětu a makuly (místo nejostřejšího vidění na sítnici). Jelikož tuto osu Vaše oko nemá, nic ho nedrží v žádné pozici a proto bud
e s největší pravděpodobností opět ujíždět a je to jen otázka času, kdy se šilhání vrátí. Je možné, že by ujíždělo o něco méně.
K Vašim dotazům ohledně enukleace. Po případné enukleace se musí chvilku počkat až se tkáň zahojí a pak se teprve může vytvořit protézka. S tou rozhodně šilhat nebudete. Je vyrobena přímo na míru a ve vytvořeném prostoru se protézka usadí a drží. Nevýhodou je, že při pohledu stranou, zůstává protézka stále s pohledem rovně před sebe. Opravdu, kdo o tom neví tak si toho při přímém pohledu nevšimne.

s pozdravem MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

(0)
   Odpovědět   
Jednoočka
návštěvník
Královéhradecký kraj
Počet příspěvků: 7
Poslat soukromou zprávu
Reakce na ZANETAAA

Dobrý den,
co se týká dotazů přímo na oční protézky, ráda bych doporučila web Život bez oka www.zivotbezoka.cz, který se věnuje lidské stránce nošení těchto protézek. Sama jsem nositelkou :-)
Pěkný den, JednooOčka

Odpovědět   
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.

Založte novou diskuzi k tématu Léčba strabismu (šilhání)
Z časopisu Health&Beauty
  • Rychlá regenerace pleti
  • Estetika léto 2013
  • Jarní inspirace pro krásu
  • Bez pocení a zápachu
  • Hormonální antikoncepce