Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Rozmazané vidění po výměně multifokální čočky - Mlhavé vidění - Diskuze

Rozmazané vidění po výměně multifokální čočky

Rozmazané vidění po výměně multifokální čočky

JaHo  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Prosím o radu, mám v roce 2011 provedenou výměnu nitrooční čočky (multifokální). Dva roky jsem viděl perfektně, letos od začátku roku se vidění zhoršuje. Vidím rozmazaně, občas jako přes mlhu. Byly mi indikovány volně plovoucí zákalky ve sklivci. Kapání Jododu Draselného nepomohlo. Při vyšetření oka nic jiného nenalezeno (sítnice OK, rohovka čistá).
Mohou tyto zákalky být příčinou rozmazaného vidění? Pokud ano, postoupil bych PPV, ale nemám jistotu, že tato operace povede k navrácení ostrého vidění.
Děkuji za radu.
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
bylo provedeno OCT?
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
XXXXXXXXXXXXXX
JaHo  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Ze zprávy:
OCT makul OL v normě.

Reakce na JaHo

doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
bez vyšetření se asi blíže nelze k dalšímu postupu vyjádřit.
Každopádně nárůst zákalů (pokud je skutečně příčinou zhoršení zraku) by zasluhoval zjištění příčiny.
Pokud jde o PPV, jestliže by byla indikována, pak jistě bezstehová, která podle našich vlastních výsledků nemá na stabilitu čočky žádná vliv.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie. Praha
XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
můžou mít souvislost s rozmazaným viděním, ale PPV bych rozhodně s multifokální čočkou nedoporučovala. Umístění čočky by se mohlo stát hodně nestabilníma tím pádem i snížit ostrost.

S pozdravem
JaHo  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď, paní doktorko. Co by jste mi tedy doporučila? Upřímně jsem již z toho zoufalý...
Asha1  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 10 odpovědí
Prosím co je PPV?

Mlhavé vidění - Související videa