Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vedlejší účinky po operaci multifokální nitrooční čočky - Multifokální torická nitrooční čočka AT.LISAtoric - PRELEX - Diskuze

Vedlejší účinky po operaci multifokální nitrooční čočky

Vedlejší účinky po operaci multifokální nitrooční čočky

Olivie  |  návštěvník  |  Praha
Dobry vecer, rada bych se Vas zeptala na vedlejší ucinky po operaci nitroocni multifokální cocky. Cca pred mesicem a pul prodelala jsem operaci pouze na jedno oko. Po zakroku az do dnesniho dne stale mam vedlejsi efekt, a to odlesk nebo odraz obrazu ve spodni casti zornicky, Odrazejici se cast je ve tvaru duhy, kterou vidim v urcitem uhlu pohledu. Dcera dokáže rozpoznat nekolik odlesku obrazu v cocce. Navíc mám pocit mechanického tlaku ve spodní části oka (tlak na spodní víčko zevnitř oka). Jedna o dusledek spatne odvedeného zákroku?
Předem děkuji za pravdivou odpověď.
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
žádné vedlejší efekty a pocity nejsou po takovéto operaci vyloučeny, ale na 99,9% nejsou způsobeny špatnou operací. Adaptace na čočku a byť drobné, tak přece jenom určité operační trauma vyžaduje někdy více času na zotavení.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, operace určitě byla provedena dobře. Umělá čočka má díky svému designu určitá úskalí. A než se v oku plně usadí a "zajizví", tak na jejím okraji může docházet k optickým jevům jako je duha. Až se oko adaptuje a ještě trochu více se čočka usadí, tak by to mělo zmizet. Co se týče tlaku na spodní víčko, tak zkuste aplikovat umělé slzy bez konzervačních látek pro zlepšení komfortu. Bude se jednat o přechodnou záležitost.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika

Související recenze a zkušenosti

Jarda58 14.6.2019
Spokojený/á

...bonum aegroti suprema lex - dobro pacienta nejvyšší zákon... Vypovídá za vše, jeho podíl na výzkumu a vývoji vrátit zrak a dělat dobré jméno naší vlasti je neocenitelné. Ve středu 12.6.2019 jsem podstoupil v OCP Prah... Více 

Doktor ve Vašem okolí