Hodnoty refrakce u 4leté dcery

renata návštěvník
  • 1 odpovědí

Hodnoty refrakce u 4leté dcery

renata  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Středočeský kraj
DOBRÝ DEN, dceři 4,5 let byly namřeny tyto hodnoty

OD +1,25, -1,00 110
OS +1,25, -0,75 74

múžete mi prosím vysvětlit, co tyto hodnoty znamenají..děkuji
  • 75 odpovědí
  • 53 Likes
MUDr. Michaela Hustá  |  Oftalmologie, Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
  • 75 odpovědí
  • 53 Likes
 |  Oftalmologie, Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
Dobrý den, ta první hodnota vyjadřuje výši sférické vady, v případě Vaší dcerky se jedná o lehkou dalekozrakost, neboli hypermetropii. Druhá hodnota je výše astigmatismu, neboli jak moc je oko ´šišaté´. Málokteré oko je ideálně kulaté jako fotbalový míč, většina očí je více či méně šišatá jako rugbyový míč. I zde se jedná v případě Vaší dcerky o lehký astigmatismus, u pravého oka je největší rozdíl v zakřivení v ose 110 (třetí hodnota), u levého oka v ose 74. Celkově zhodnoceno - každý přístroj nějaké dioptrie naměří, pacienta s přístrojovou nulou máme jen několikrát do roka. Pokud vidí dobře, nešilhá a má binokulární funkce, jedná se o fyziolog. hodnoty. Pokud má některé z výše uvedených potíží, bude třeba vyšetřit refrakci v cykloplegii, tedy při rozkapané zornici. S pozdravem M.Hustá
renata návštěvník
  • 1 odpovědí

Reakce na MUDr. Michaela Hustá

renata  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Dobrý den,

moc děkuji za odpověd.

Dnes jsem s ní zajela k očnímu a, při normálním vyšetření, nám bylo řečeno, že ji budou mít v pozorování, po rozkapání oči řekl pan doktor, ať přijedeme přístí tyden znova, že budeme zkoušet ideání sklíčka, 1-1,5 dioptrie s plus. hodnoty.

chtěla jsem se optat, vždy jsem si myslela, že na krátkozkrakost je - a on říkal + sklíčka
Doktor ve Vašem okolí