Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
OCT - OCT – optická koherentní mikroskopie - Diskuze

OCT

OCT

Ludmila  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,
nikdy jsem neměla problémy s očima. Nedávno mi v oku praskla žilka (bylo to po týdenním lyžování při celodanním slunci).
Na očním mi dali Maxitrol - kapky a mast. Oko mě nebolelo, jen v něm mám mírný tlak. Léčba ještě probíhá.... , ale byla jsem objednána na OCT. Je to nutné pokud jsem se nikdy na nic s očima neléčila a neměla žádný vážný problém?
Myslela jsem že je to před operacemi a jinými závažnými problémy?

Děkuji, Ludmila
MUDr. Jana Mikšovská  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha, Brno
  • 18 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den.
OCT vyšetření určitě nebylo objednáno pro prasklou žilku oka. provádí se při podezření na zelený zákal - glaukom či jiné změny zrakového nervu a nebo zdokumenování stavu žluté skvrny - makuly- sítnice. Jak počínající zelený zákal, tak změny na sítnici je nutno léčit co možná nejdříve a proto Vám doporučuji navržené OCT vyšetření podstoupit.
S pozdravem
MUDr. Jana Mikšovská.
MUDr. Kristina Vodičková Ph.D., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 26 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
OCT vyšetření je určitě vhodné, ale Váš lékař ho naidikoval velmi pravděpodobně z jiného důvodu. Rozhodně jej podstupte.
S podzravem, dr. Vodičková, Neovize
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, OCT vyšetření nebylo rozhodně indikováno z důvodu prasklé žilky. Zřejmě se při vyšetření zjistilo něco, co je vhodné dovyšetřit. Nejčastěji se jedná o podezření na zelený zákal či drobné změny na sítnici v centru vidění. OCT doporučuji podstoupit.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
MUDr. Michaela Hustá  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
  • 17 odpovědí
  • 54 Likes
Dobrý den, OCT je velmi užitečné vyšetření, které se neprovádí jen v závažných případech a při poruchách zraku, ale je velmi cenné i v rámci prevence. Nedokážu posoudit, proč bylo toto vyšetření indikováno v případě prasklé žilky v oku. Ale pamatuji si na pacienta, u něhož prasklá žilka v oku upozornila na mělkou přední komoru a riziko glaukomu úzkého úhlu. Posílám odkaz na náš OCT leták, je srozumitelný a jsou tam vyjmenovány situace, kdy je dobré OCT vyšetření podstoupit. Na gynekologii lékař běžně provádí preventivní ultrazvukové vyšetření, od určitého věku je indikována preventivní mamografie a chodíme na preventivní prohlídky k zubaři. Doporučila bych stejný přístup i v případě očí, oftalmologie udělala v posledních letech obrovský pokrok a pryč je doba, kdy oční vyšetření spočívalo v 5timinutovém předpisu brýlí na čtení.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem MUDr. Michaela Hustá, Oční a estetické centrum Frýdlant nad Ostravicí, XXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Babička 16.2.2015
Spokojený/á

Oční kliniku DuoVize jsem navštívila poprvé na doporučení mé oční lékařky a musím říci, že jsem byla velice mile překvapena od prvního momentu jak přístupen personálu v recepci, tak sestry, která se o mne starala a samoz... Více 

Doktor ve Vašem okolí