Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Léčba zánětu a neprůchodnosti slzných cest - Operační řešení neprůchodnosti slzných cest - Diskuze

Léčba zánětu a neprůchodnosti slzných cest

Léčba zánětu a neprůchodnosti slzných cest

Marie  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den. Již od listopadu se léčím s neprůchodností (zánětem?) slzných cest pravého oka. Nejprve mi oko neustále slzelo a potom se mi v koutku oka začal vytvářet malý váček naplněný slzami a hnisem. Po jeho zmáčknutí stéká obsah do pusy. Tento váček se mi tvoří pořád, několikrát denně. Oko nebolí, jen občas svědí. 1x-2x týdně chodím na průplachy (daří se pod mírným tlakem), doma si kapu Tobradex a do nosu si stříkám Tafen. Nedávno jsem začala užívat Wobenzym, několikrát denně oční okolí masíruji a váček vymačkávám. 2x mi byla provedena sondáž. 1x jsem užívala i celková ATB a Clarinasu Můj stav se nelepší. Lékařka mi chce zprůchodnit kanálek operativně. Mám jiné možnosti? Ráda bych se operaci vyhnula.Děkuji za odpověď.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
pokud máte takovéto dlouhodobé obtíže a nedaří se léčbou slzné cesty zprůchodnit je na místě operativní zákrok. Hrozí úplný srůst slzných cest a trvalé slzení a opakování zánětů pokud není zajištěn správný odtok slz z oka. Současné endoskopické metody jsou velmi úspěšné a také velmi šetrné.
S pozdravem
dědek  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Po operaci rakoviny slzných cest došlo v mém případě k jejich přerušení. Rád bych znal názor odborníků na možnost nápravy v tomto případě možné aplikace kanyly./pokud možno v Praze/ Děkuji luboskatz@seznam.cz
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud byla rakovina vyléčena, je na místě obnovení slzných cest za pomoci kanyl. Jinak dojde k velkému slzení a opakovaným zánětům. zU takovéto anamnézy je nutný velmi individuální přístup a proto bez osobního vyšetření nelze víc doporučit. Nejepší bude obrátit se na FN Královské Vinohrady nebo na FN Motol, zejména kvůli lepším možnostem konziliárních vyšetření třeba právě na onkologii.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Jiří Malec  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, s největší pravděpodobností se jedná o další (nadbytečný - pravděpodobně slepý) slzný kanálek, nebo výchlipku slzného vaku, ve kterém se hromadí slzy , zahušťují se a později zřejmě i infikují. Vymačkáváním dochází pouze k vyprázdnění tohoto útvarku. Dobré k odhalení stavu slzných cest by bylo kontrastní vyšetření na RTG ev CT. Operaci bych doporučoval až po takovém vyšetření
anonym  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jak probíhá zákrok u pročištění slzných kanálků u 7.měsíčního miminka.A jak dlouho po zákroku může miminko domů.Děkuji Bašková
MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 22 odpovědí
  • 27 Likes
Vážená pacientko, Vaše oční lékařka již vyčerpala celou paletu možností léčby zánětu slzného váčku a slzných cest..je s podivem, že vzhledem k tomu, že slzné cety jsou průchodné ( po impresi odtéká obsah do nosu +pusy) se stále infekce v slzných cestách drží, přestože byla léčena ATB lokálně( kapkami) i celkově...nyní je stav již chronický a obávám se, že se operaci nevyhnete. Ponechat stav tak, jak je, je celkem neúnosné a i nebezpečné. Zánět slzného váčku Vás ohrožuje lokálním ložikem infektu, ale i celkově pro možnost šíření infekce do organismu a jeho uchycením se v jiném místě těla.Pokud Vám lékařka operaci doporučila, pak ji neodkládejte. SJ

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí