Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Výsledky pachymetrie - Pachymetrie - Diskuze

Výsledky pachymetrie

Výsledky pachymetrie

Han33  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, nejříve bych chtěla napsat, že jsem nikdy nic s očima neměla a při preventivní kotrole mi byl naměřen vyšší tlak v očích a byla jsem poslána na pachymetrii, posílám i fotky, mám se bávat nějakého onemocnění, z každého oka je jiný výsledek...děkuji za vysvětlení Hanka
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,pachymetrie poskytuje pouze dodatečnou informaci o anatomii Vašeho oka. Sama o sobě vůbec nic neznamená. V lidském těle není nic symetrické a tak jsou drobné rozdíly i mezi očima normální. Bezkontaktní přístroje na měření tlaku v oku počítají s průměrnou tlouš'ťkou rohovky (550 um). Ale někteří lidé mají tloušťku rohovky jinou. Vy máte rohovku tlustší, a tak je naměřený tlak nutné přepočítat. Ve Vašem případě je třeba naměřenou hodnotu snížit o 3 torry. Zda je důvod k obavám z nějakého očního onemocnění nemohu bez znalosti naměřených hodnot tlaku říci.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Han33  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
děkuji mockrát za odpověď, paní doktorka mi naměřila tlak na levém oku -různé hodnoty ,které dosahovaly i 30...prý norma je 23-25 jako hraniční, proto mě poslala na pachymetrii, prosím jak poznám ze snímků,které oka le levé a které pravé? děkuji Hanka

Reakce na Han33

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, první snímek je pravé oko...v horním okraji je uvedeno OD. Což je zkratka pocházející z latiny pro oko pravé. OS pro oko levé.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Doktor ve Vašem okolí