Operace šedého zákalu

Elizabet45 návštěvník
  • 1 odpovědí
  • 2 Likes

Operace šedého zákalu

Elizabet45  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Jihomoravský kraj
Mám 72roků, od 12 let nosím brýle (krátkozrakost, asi 5 diopt.). Krátkozrakosti i šedý zákal jsem zdědila, má to u nás v rodině kde kdo. Při poslední kontrole u oční lékařky mně bylo sděleno, že mám v levém oku již šedý zákal. Zatím nemám žádné problémy (nepozoruji je),ale s operací počítám v příštích letech. Mám dotaz - mám cylindrická skla a slyšela jsem, že tuhle moji vadu VZP nehradí. Jak to tedy je, kolik bych musela platit? Další dotaz - hodně čtu a jen bez brýlí, vidím na blízko perfekteně! Jak to bude po operaci? Multifokální čočky se kamarádce moc neosvěčily,stejně na blízko moc nevidí. Docela mně na tom čtení bez brýlí záleží, dá se to třeba vyřešit tím, že by se mně jen snížily dioptrie a dál bych viděla do blízka bez brýlí? Opreace se vůbec nebojím, bojím se toho, jak budu pak vidět !
groeg návštěvník
  • 1 odpovědí
groeg  |  Praha
  • 1 odpovědí
 |  Praha
Jsem stejně starý a už nikdy bych si nedal a ani nedoporučil operovat šedý zákal, dokud to není nezbytné. Já vidím na každé oko po operaci jinak - rozdíl 1/2 dioptrie.
Elizabet45 návštěvník
  • 1 odpovědí
  • 2 Likes

Reakce na groeg

Elizabet45  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Jihomoravský kraj
hodně lidí si operaci pochvaluje, ale dost lidí si i stěžuje na problémy po operaci, to je pak těžké rozhodování. Naštěstí ještě nemusím spěchat na operaci.