Operace šedého zákalu

Elizabet45 návštěvník
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes

Operace šedého zákalu

Elizabet45  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Jihomoravský kraj
Mám 72roků, od 12 let nosím brýle (krátkozrakost, asi 5 diopt.). Krátkozrakosti i šedý zákal jsem zdědila, má to u nás v rodině kde kdo. Při poslední kontrole u oční lékařky mně bylo sděleno, že mám v levém oku již šedý zákal. Zatím nemám žádné problémy (nepozoruji je),ale s operací počítám v příštích letech. Mám dotaz - mám cylindrická skla a slyšela jsem, že tuhle moji vadu VZP nehradí. Jak to tedy je, kolik bych musela platit? Další dotaz - hodně čtu a jen bez brýlí, vidím na blízko perfekteně! Jak to bude po operaci? Multifokální čočky se kamarádce moc neosvěčily,stejně na blízko moc nevidí. Docela mně na tom čtení bez brýlí záleží, dá se to třeba vyřešit tím, že by se mně jen snížily dioptrie a dál bych viděla do blízka bez brýlí? Opreace se vůbec nebojím, bojím se toho, jak budu pak vidět !
groeg návštěvník
  • 1 odpovědí
groeg  |  Praha
  • 1 odpovědí
 |  Praha
Jsem stejně starý a už nikdy bych si nedal a ani nedoporučil operovat šedý zákal, dokud to není nezbytné. Já vidím na každé oko po operaci jinak - rozdíl 1/2 dioptrie.
Elizabet45 návštěvník
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes

Reakce na groeg

• 4 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Jihomoravský kraj
hodně lidí si operaci pochvaluje, ale dost lidí si i stěžuje na problémy po operaci, to je pak těžké rozhodování. Naštěstí ještě nemusím spěchat na operaci.
fousáč návštěvník

Reakce na Elizabet45

fousáč  |  Olomoucký kraj
 |  Olomoucký kraj
Mnoho lidí si za pooperační potíže může samo, protože nedodržují pooperační režim - kapání, čistota, nezasahovat mechanicky do oka (nemnout si ho) atd. Oko není kus svíčkové v lednici, je to moc složitý a citlivý orgán na to, aby pokyny k péči někdo podcenil
Elizabet45 návštěvník
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes

Reakce na fousáč

• 4 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Jihomoravský kraj
neukáznění pacienti jsou jedna věc, ale znám i ty ukázněné, kteří si stěžují na kvalitu vidění dlouho po operaci, třeba i roce. A já se třeba bojím, že přijdu o svoji schopnost číst bez brýlí...nedovedu si představit, že bych nemohla číst :-(
Mike návštěvník

Reakce na Elizabet45

Mike  |  Královéhradecký kraj
 |  Královéhradecký kraj
Necekejte, je to parada! - Pred tremi roky jsem si nechal udelat jenom jedno oko a s tim druhym pockat...ted uz nepotrebuji bryle ani na cteni, ani na dalku, to druhe oko se tak nejak prizpusobilo a vidim jak za mlada. Nic do oka nekapu, nemnu si ho -- tot' vsjo!
Elizabet45 návštěvník
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes

Reakce na Mike

• 4 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Jihomoravský kraj
dobrá, ale to znamená, že jste něco doplácel, máte multifokální čočky? Já jsem na ty multif.čočky slyšela různé názory, někteří tvrdí, že se pak moc číst nedá. A já díky své krátkozrakosti stále čtu bez brýlí a to pak bude konec ! A mám cylindrická skla, za to se prý také doplácí. Takže by mě docela zajímala finanční stránka té mojí operace. Ale na to mně asi odpoví jedině na pracovišti, kde se operuje. A vlastně z vaší odpovědi mám pocit, že jste nebyl krátkozraký jako já jsem od 12 let.
Mike návštěvník

Reakce na Elizabet45

Mike  |  Královéhradecký kraj
 |  Královéhradecký kraj
dostal jsem cocku "na dalku", akrylikovou (pry lepsi proti oslneni za jizdy v noci), priplatek 7.000,-
Od narozeni jsem kratkozraky nebyl, od 45ti jsem potreboval bryle na cteni...takze tusim dalekozraky. Ale ted s tou cockou ctu bez bryli, - asi zazrak? -:)
Elizabet45 návštěvník
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes

Reakce na Mike

• 4 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Jihomoravský kraj
takže já spíš hledám krátkozrakého od dětství, který v sedmdesáti čte bez brýlí a ještě má ke všemu cylindrická skla. A šedý zákal v levém oku. Zatím se mně na operaci nechce, nemám výrazné obtíže, nebo o nich ani nevím. Ale určitě se bude něco doplácet a nevím, jestli to pak nebude i horší (brýle na čtení). Tak to vám přeji, že čtete bez brýlí, já vlastně i bez operace také.Očařce vždycky předvádím, jak přečtu i text velikosti minimravence :-) Ale to je výhoda nás, brejlatých, kteří nevidíme do dálky.
fousáč návštěvník

Reakce na groeg

fousáč  |  Olomoucký kraj
 |  Olomoucký kraj
oko je párový orgán, ale každé má jiný vývoj vady.
Ing.VJe návštěvník

Reakce na groeg

Ing.VJe  |  Pardubický kraj
 |  Pardubický kraj
Před 16 lety jsem byl operován na šedý zákal na obou očích ve FN Hradec Králové p.prof.Rozsívalem.Odvedl vynikající práci,po operacích jsem viděl velmi dobře,dokonce mi byly operací sníženy dioptrie na polovinu u mých brýlí.Brýle používám jen na dálku,čtu zásadně bez brýlí,čemuž se oční lékaři při vyšetřeních diví.Je mi 78 let.Panu profesoru Rozsívalovi,jeho týmu a celé klinice znovu maximální dík!!I Ing.Václav Jelínek
Doktor ve Vašem okolí