Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Keraring nebo transplantace rohovky u dítěte - Transplantace rohovky – keratoplastika - Diskuze

Keraring nebo transplantace rohovky u dítěte

Keraring nebo transplantace rohovky u dítěte

askvěta  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
můj syn se léčí s keratokonem. Na jednom oku podstoupil crosslinking, ale druhé je v podstatně horší fázi onemocnění a nyní je před námi rozhodnutí, jaké řešení zvolit. Přikláníme se ke keraringu. Ve VFN v Praze, kde byl na prvním zákroku tuto metodu neprovádějí a paní doktorka nám řekla, abychom si sehnali maximum informací, kde to půjde, protože u těchto zákroků se prognóza nedá odhadnout, každý reaguje jinak a vše je natolik nejisté, že nám vysloveně doporučit nic nemůže. Totéž ohledně pracoviště. Zákrok je mimo to poměrně finančně náročný. Dále připadá v úvahu již pouze transplantace rohovky, ale podle toho, co vše jsem si přečetla, je keraring šetrnější, bezpečnější, s nesrovnatelně kratší dobou rekonvalescence.
Hledám informace a názory jak k onemocnění, tak k pracovištím, kde tento zákrok provádějí.
Děkuji Vám za reakce, Květuše Herčíková.
Andy2001  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Přeji pěkný večer
Já sám jsem se s keratokonem hodně natrapil a tak si dovolím reagovat i když keraring nemám.
Je pravda, že když je keratoconus v pokročilejším stadiu tak je jediné řešení transplantace rohovky a nebo již zminěný keraring. S tím keraringem je to asi tak, že se nikdy neví jak to bude vlastně fungovat . Kroužky se totiž dělaji různě tlusté podle zavažnosti keratoconus a nikdy se nedá říct jak to hodně pomůže . Myšleno tím, že může být po operaci i nepravidelny astigmatismus což způsobí haloo a glare efekty v noci atd... nikdy se nedá přesně říct jak u koho to bude fungovat . Ale transplantace je fakt opravdu až to poslední i když dnes už se dá provést u keratokonu předni lamelarni transplantace tak i tak bych zkusil ten keraring. Není v připadě vašeho syna co ztratit , v připadě neúspěchu se dá vyndat a tu transplantaci udělat vždycky. Je to ale bohužel hodně o penězích taková operace je hodně drahá 40 000 a pojištovna na ní nepřispívá . Tak že jestli vám to nevadí že to mohou být v nejhorším případě zbytečné penize , tak to určitě zkuste. Ubližit tím synovi určitě nemůžete. O konzultaci bych se obratil na primáře studeného z oční kliniky FNKV v Praze a pak taky ještě UVN . ale přednostě bych zkusl FNKV rohovkovou poradnu prim Studeného
askvěta  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,
mnohokrát Vám děkuji za odpověď.
Od chvíle, kdy jsem psala dotaz, proběhlo vyšetření ve VFN a tam nám řekli, že keraring již udělat nelze, nález je příliš pokročilý. Myslíte si, že má smysl zeptat se ještě na jiném pracovišti ? Změřené výsledky, pravděpodoně, odlišné být nemohou, že ? A Váš názor na transplantaci je negativní i v případě té lamelární ?
Vím, že organizmus novou nemusí přijmout a dochází někdy také k deformacím rohovky.
Ještě si dovolím zeptat se na konečný výsledek u Vás, je-li to možné.

Opět mnohokrát děkuji za odpověď a zdravím Vás, Herčíková Květuše.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí