Tupozrakost a brýle

Tupozrakost a brýle

tynarajtova  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den. Je mi 16 let a jsem tupozraká na pravé oko. Když jsem byla malá měla jsem problémy se šilháním, takže jsem si musela jedno oko zalepovat a to mi pomohlo. Ovšem v poslední době mám pocit, že se mi vidění zhoršilo (šilhám trochu když jsem třeba unavená). Často se mi objevují mžitky před očima, přivírám jedno oko a mám bolesti v oblasti očí a pak mě rozbolí celá hlava. Když si chci to pravé oko procvičit tím, že si zalepím to zdravé, tak je to jako kdybych koukala přes folii nebo něco takového a celkem rychle mě začne bolet oko a pak mě rozbolí hlava. Myslíte, že by mi mohli pomoc například brýle? Myslím, abych ty oči tolik nenamáhala. Například do školy, na čtení nebo k počítači.
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
pravděpodobně ano, šilhání je dost často spojené s nějakou dioptrickou vadou, zejména takto kolísavé šilhání. Nechte se vyšetřit odborníkem a doporučuji včetně rozkapání (tzv. cykloplegie).
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, velmi pravděpodobně Vám brýle pomohou. Tupozrakost a šilhání je často spojené s dioptrickou vadou. A když ta se vykoriguje, tak by mělo dojít k úlevě a i možné i kompenzace drobné úchylky šilhání. Navštivte oftalmologa.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika