Sražená krev v oku

Sražená krev v oku

rihy  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den.Včera mě při potyčce škrábl někdo do oka a mám sraženou krev v oku.Co stím mám dělat nebo jak to léčit?Děkuji za odpověd´
MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 22 odpovědí
  • 27 Likes
"-) klid,rihy...nic se neděje, jen se vám udělala "modřina" pod spojivkou. Protože spojivka je průhledná blanka, je sražená krev červená, kdežto na neprůhledné kůži se jeví jako modrá...nic nekapat, nemazat + hlavně oko nemnout, aby poraněná cévka nezačala znovu krvácet...podlitinka se vstřebá za 2-3 týdny, časem se může trošku rozlít a měnit barvu....SJ
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
jestliže je v anamnéze úraz, je nezbytné vyloučit, že krvácení není způsobeno z hlubších vrstev a že nedošlo byť k mikroskopické, ale přesto k závažné komplikaci - k pronikající ráně až dovnitř do oka. Je nezbytné bezodkladně navštívit očního lékaře.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
XXXXXXXXXXXXXX
Simona  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Vážený pane doktore, hledám na podobný dotaz radu a zrovna čtu tu Vaši… byla jsem napadena a také mám krevní sraženinu, nad rohovkou, od včera. Dnes se do půl oka zalilo žlutě. Nijak nebolí, vidět vidím.. Myslíte, že je nezbytná kontrola? Nechci to nějak “rozmazávat” domácí potyčku… Děkuji, Simona

Související recenze a zkušenosti

Vyšetření zorného pole - Související videa

Doktor ve Vašem okolí