Operace šedého zákalu (fakoemulsifikace)  

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.

Ochrana „španělským“ očním filtrem je dostupná i v České republice: 1000 operací šedého zákalu se „španělským“ filtrem v Oční klinice NeoVize.

Brno - Židenice, 21. dubna 2009 - V oční klinice NeoVize byla uskutečněna 1000. operace šedého zákalu s implantací nitrooční čočky s ochranným filtrem oční sítnice. Jubilejní operaci provedla primářka MUDr. Věra Kalandrová 85 - leté pacientce z Brna - Židenic.

Při ambulantní operaci byla pacientce implantována měkká žlutá nitrooční čočka AcrySof Natural s filtrem chránícím oční sítnici. Čočku vyrábí v USA společnost Alcon a obsahuje speciální  filtr, který oko chrání před škodlivým ultrafialovým, fialovým a modrým zářením v rozsahu 500 až 380 nm vlnové délky. Biofyzikální podstatou filtru v nitrooční čočce AcrySof  Natural (určené pro pacienty se šedým zákalem) je stejně jako u filtru použitého španělskou vědkyní Celiou Sánchez - Ramos v kontaktních čočkách žlutý ochranný absorpční pigment.

1000-katarakta-pacientka

Dlouhodobé vystavení sítnice vyšším dávkám ultrafialového, fialového a modrého záření, zvyšuje u pacienta pravděpodobnost vzniku stařeckých změn sítnice v podobě tzv. s věkem spojené makulární degenerace. Místo nejostřejšího vidění je při makulární degeneraci nahrazeno jizevnatou tkání a pacient ztrácí schopnost číst a sledovat televizi. Touto chorobou trpí 10% lidí nad 65 let a až třetina lidí starších 75 let.

Za nápad použít ochranný oční filtr  i ve sklech budov a v kontaktních čočkách, obdržela španělská vědkyně mezinárodní cenu Best Invention of the Year.

Žlutou nitrooční čočku AcrySof Natural s ochranným filtrem a špičkový oční ochranný gel poskytuje Oční klinika NeoVize zdarma  všem svým pacientům a to zcela bez jakéhokoliv doplatku.

O žlutou nitrooční čočku s ochranným filtrem je obrovský zájem. Od zahájení provozu kliniky neuplynulo ani osm měsíců a NeoVize se může pochlubit počtem operací, které mnohá zavedená pracoviště provedou za rok i déle. Zájem o péči v NeoVizi prudce roste. Klinika v současnosti operuje 350 pacientů měsíčně, z čehož 250 jsou operace šedého zákalu. Tímto počtem operací se NeoVize stala největším pracovištěm svého druhu v Jihomoravském kraji a patří mezi 10 největších pracovišť v ČR.

Péče v NeoVizi je jak z odborné, tak i z lidské stránky vysoce hodnocena pacienty, odbornou veřejností, zdravotními pojišťovnami i Odborem zdravotnictví Jihomoravského kraje.

Autor:
Oční Klinika