Opakovaný zánět slinné žlázy

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.
anonym anonym
návštěvník IP: *.133.8.2
Královéhradecký kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

dobry den prosim o radu dcera ma jiz potreti za sebou zanet slinne zlazy behem pul roku vsechna vysetreni nic neprokazala tak ji leci antibiotiky ale to neni reseni .neda se to lecit jinak stale se to dceři vraci nemuze stale brat antibiotika dekuji prouzova


  Díky!  (0)
   Odpovědět   
MUDr. Tomáš  Rozsíval MUDr. Tomáš Rozsíval
Basic member IP: *.208.75.101
Otorinolaryngologie
Opava
Počet příspěvků: 59

Dobrý den, pokud se opravdu jedná o zánět slinné žlázy, doufám, že dělali vyš.SCI - scintigrafie, v případě příušní a jiné žlázy, ev. i po nasondování se dělá kontrastní rtg vyš. Může totiž jíti o tzv. kamínek, který ucpává vývod slinné žlázy a působí tyto opakované záněty. Léčba je poté jen chirurgická. ATB většinou řeší až druhotné zánětlivé komplikace.


  Díky!  (0)
   Reagovat   
Tyna Tyna
návštěvník IP: *.133.8.2
Královéhradecký kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

V 15 měla příušnice ,které byly lečitelné antibiotiky. A nadale uz ma opakovaně 4 zánět slinné žlázy,ATB nezabírají. Dělal se jí pouze ultrazvuk kamínek tam nebyl. Chirurgicky? Jaka možnost a kde? Je to učinné a zbavení všech problému? Ted už to ma 3 týden v kuse, bere Wobenzym občas brufen kvuli bolesti. Na operaci by jsme šli nejradši pokud to pomuže.


  Díky!  (0)
   Reagovat   
Filipes Filipes
návštěvník IP: *.80.215.225
Praha
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Tyna

Dobrý den,mám podobný problém a je to kamínek ve silné zlaté který ve vojenske nemocnici v Praze umění vyndat endoskopicky,je to zákrok asi na hodinu..Akorát ten kamínek nesmí byt větší než 4mm potom už nasleduje chirurgické odstranění slin ne žlázy..


  Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Onemocnění slinné žlázy
Poraďte se s odborníkem v oboru Onemocnění slinné žlázy

MUDr. Ludvika Záhořová

Otorinolaryngologie

Položte dotaz v online poradně