Syndrom spánkové apnoe a chirurgická léčba

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.
VMBT VMBT
návštěvník IP: *.199.46.51
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Podle vyšetření ve spánkové laboratoři mám těžký syndrom spánkové apnoe, byť jsem dosud neměl žádné potíže se spánkem a chrápal jsem dle manželky celkem přiměřeně (i ona někdy chrápe asi jako skoro každý). Dostal jsem CPAP ventilátor, ale po dvou nocích jsem z něho celý nevyspalý a mám obavy, že si na něj nikdy nezvyknu - maska na nose a hučení ventilátoru mě irituje. Případný chirurgický zákrok mi v podstatě vymlouvali, že příčinu nemusí odstranit a po případné operaci bez odpovídajícího výsledku již CPAP ventilátor nebudu moci používat. Je tomu skutečně tak, nebo je operace možná a z hlediska následné doby pracovní neschopnosti přijatelná? Přináší nějaká významnější rizika? Je mi 61 let,mám vyšší tlak, dle času měření 120-150/80-90 mmHg, beru asi 1/2 roku prášky, rekreačně 2x týdně sportuji, mám asi trochu nadváhu, kterou se snažím trvale snižovat s nevalným výsledkem.

(0)
   Odpovědět   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Syndrom spánkové apnoe