Pulzace a tlak v uchu

kamilaf návštěvník
  • 4 odpovědí

Pulzace a tlak v uchu

kamilaf  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
 |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
poslední 2 měsíce se mi stávalo, že při ranním vstávání-při sednutí z lehu, mi párkrát zapulzovalo s šuměním a tlakem v levém uchu.
Nyní se to zhoršilo, v levém uchu mi pulzuje každou noc po delším ležení, začne to asi uprostřed noci a trvá to do rána, dokud nevstanu. A to téměř při každém pohybu, zvláště přetočení z boku na bok a posazení, také při silnějším polknutí. Nic nebolí, ale je to velice nepříjemné. Nemůžu kvůli tomu někdy vůbec spát. Možná by mi ani tak nevadil ten šum, který pulzaci doprovází, ale spíše tlak.
Když vstanu do vzpřímené polohy, je klid a celý den o ničem nevím, při jakémkoli pohybu. Uši mě nebolí, nehučí mi v nich ani nepíská. Pouze levé ucho mě velmi mírně pobolívá.
Před pár dny jsem dostala zánět hltanu, s kterým se to zhoršilo (asi kvůli překrvení a otoku sliznic), navštívila jsem i lékaře na ORL. Ten konstatoval, že zvukovody a bubínky jsou v pořádku, že je to způsobeno zvýšením TK při pohybu a nedá se s tím nic dělat. Audio vyšetření naprosto v pořádku. A ještě, že by na to mohly mít vliv problémy s páteří. Vysokým TK netrpím, naopak mám tlak spíše nízký, se zády však problémy mívám. Na zánět jsem dostala ATB, již ustoupil, ale nepříjemné pulzace s tlakem zůstávají. Levé ucho slabě pobolívá, rovněž zánět se více projevil na levé straně. Na záda cvičím, chodím i k fyzioterapeutce.
Nevíte, čím to může být způsobeno? Nějak se mi nezdá, že by to bylo jen přechodným zvýšením TK při pohybu, toto má jiný charakter - víc tlaku a šumění. Také mi není jasné, proč se mi to děje jen v leže a navíc po delší době v této poloze? Co se s tím dá dělat?
Moc Vám děkuji za případné odpovědi.
Odborníci v okolí
  • 87 odpovědí
  • 3 Likes
MUDr. Ludvika Záhořová  |  Otorinolaryngologie, Praha
  • 87 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Otorinolaryngologie, Praha
Dobry den,
myslim,ze Vas obtize by mohly byt vertebrogenniho puvodu.
Pokud stale jeste pretrvavaji,bylo by vhodne,aby Vas znovu vysetril odbornik ORL + zaroven se vysetrila pater.
Budete-li mit zajem,ozvete se.
Srdecne vas zdravim
L.Zahorova,
Poliklinika Na Narodni
Josef Odstrčil návštěvník
  • 1 odpovědí
Josef Odstrčil  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Olomoucký kraj
Dobrý den,
objevil jsem Vás na internetu.Potřebuji prosím naléhavou pomoc,či radu.Měsíc asi neslyším.Změřili mi na 21 %
Prodělal jsem momentálně zánět dutin a průdušek,problémy začaly ihned po vířivce v lázních.

Měsíc beru antibiotika,navštěvuji ORL fakult.nem Olomouc.
Sluch se vůbec nelepší,mám asi třetí druh antibiotik, prosím Vás jako odborníky, vrací se sluch po těchto infekcích zase brzy do původního stavu?
Velice rád bych Vám poděkoval za cennou radu.

Přeji pěkný den.
j.odstrcil@moravanet.cz
  • 59 odpovědí

Reakce na Josef Odstrčil

MUDr. Tomáš Rozsíval  |  Otorinolaryngologie, Opava
  • 59 odpovědí
 |  Otorinolaryngologie, Opava
Tady je každá rada drahá. Předpokládám, že ve fuckultce by měli vědět, co dělají. Potřebuji znát výsl. Rtg dutin, ev. i CT dutin a dále možnost zda vyloučili u Vás alergii, dále zda Vám dělali politzeraci, resp. katetrizaci to je tzv. "kukání" a profukování nosem. Je toho vícero, vč. komplexního popisu klinického nálezu z ORL ambulance, kde Vás léčí....
Ivika návštěvník
  • 1 odpovědí
Ivika  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
 |  Kraj Vysočina
Dobrý den ,
mám dotaz vice než před týdnem jsem prodělala zánět dutin - tak nějak jsem to přechodila přišla jsem i o hlas nyní mi zůstala pouze rýma a kašel ale již asi 4 dny mam lehce zalehle uši a od včerejšího dne mam tlak v uších hlavně v levém uchu .. zhorší se to když se předkloním nebo něco podobného , nevíte co by mohla být příčina ? ucho mě nebolí jen ten tlak :( k doktorovi se bojím , píchání ucha bych asi nepřežila .. ale myslím , že by to nemuselo zajít tak daleko , zkoušela jsem ušní svíčky i audisprej - uši jsou čisté ..
děkuji za radu ..
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Zánět středního ucha (Otitis media acuta, secretorica, purulenta, mesotitis,OMA, chronica)