Artroza III.stupně v koleni - co dál?

Artroza III.stupně v koleni - co dál?

Vendys  |  návštěvník
Dobrý den, chci se zeptat na níže uvedenou diagnózu, nález z artroskopie kolene, mohl by mi to někdo trošku vysvětlit? Hlavně bych chtěla vědět, jestli opravdu má cenu absolvovat různé gelové a uvolňovací injekce ( Synovial, Fermatrom ), krevní plasmu ( což je super průvan v peněžence ) ? Dále léky na bolest ( Apo-Tramadol, Ketonal ). Ty jsou docela mazec, spíš oblbnou, než aby zbavily bolestí. Podle mého lékaře ještě absolvuju rehabilitace a můžu do práce. Jenže nemám sedavé zaměstnání, dělám dvanáctihodinové směny, včetně víkendů, a momentálně při delším stání (asi 1 hod.) mám docela problém. Jsem doma 3,5 měsíce, 40 mi ještě není a nehodlám se dostat ani do invalidního důchodu, proto bych uvítala nějakou radu, co dál, co by bylo nejvhodnější. Děkuji, A.

Diagnózy:
S837 Gonalgia 1.sin.post distorsionem
Terapie: D3

Operace dne 12.9.2014 Arthroscopia gen.l.sin.operativa
ASK NÁLEZ:FP skloubení: těžké degenerativní změny s chondromalacií cetrálně III.st., apikálně již osteofyt
Mediálně: degenerativní změny kl.ploch s chondromalacií III.st. na konvexitě femuru a tib.platu, kde navíc v zátěžové zońě parameniskeálně obnažení subchondrální kosti, meniskus intaktní
INTERKONDYLICKÁ FOSSA: z mediální strany osteofyt 3mm, zčásti obliteruje okraj fossy, plika infrapatelární, LCA intaktní
LATERÁLNĚ: Meniskus intaktní, degenerativní změny kl. plochy tibie a femuru s chondromalacií II.st.