Jak zlepšit stav kotníku po fraktuře?

Jak zlepšit stav kotníku po fraktuře?

vera  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den,
včera jsem slavila neslavné (slavné) roční výročí trimaleolární fraktury pravého hlezna, léčeného osteosyntézou (odstraněna v dubnu letošního roku). Zranění jsem si způsobila vlastní naprostou hloupostí. Překvapivě po 30 letech aktivního sportu (házená), prakticky bez úrazu. Snad jsem dostala šanci, vrátit se trochu do svého bývalého života. Před týdnem jsem už hrála tenisový turnaj. Nadále pokračuji ve své soukromé RHC ve smyslu 1x týdně plavání vč. cvičení ve vodě již na odrazovou sílu. Začala jsem chodit na cvičení tzv. bosu (tj, pružné gumové šlapací polokoule na zemi) a další aktivity. Snažím se střídavě cvičit na boso, v botách to jde lepší. Zaměřuji se na to, co ještě trošku vázne. Samozřejmě pro normální život bez sportu je to již OK. Ale i přes můj věk 57 let jsem (byla fyzicky aktivní), bych ráda svůj stav kotníku zvýšila, co to půjde. Ptám se, zda to pořád má moje snažení smysl (já cítím, že ano) a hlavně, zda má smysl nějaké tejpování kotníku při sportu. Samozřejmě kotník je mírně zbytnělý, to už zůstane, provádím si ruční lymfodrenáže, masáže chodidel, kotník mi při cvičení nebolí. Nemám v sobě nijaké obavy, strach. Pracuji jako sestra na JIP, celodenní směny také zvládám (nastoupila jsem do zaměstnání již po 4 měsících). Chodím v pantoflích zn. Duraflex. Pokud je znáte. Měkká ohebná podrážka. Mám se ještě na něco zaměřit??
Děkuji za odpověď
Věra Kaslová

Související zákroky