Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Bolest bederní páteře - Bolest páteře - Diskuze

Bolest bederní páteře

Bolest bederní páteře

pavel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Je mi 50 let.Při práci zvedám těžká břemena.Mám pocit trvalé bolesti v bederní páteři s občasným vystřelováním bolesti do nohou. Nález: ventální listheza 7,4 mm a současně projevy spondylolyzy v intervertebrální části oblouku tohoto obratle.Projevy pokročilé diskopatie meziobratlového prostoru na 5,1 mm je patrna na ploténkách L4/5,L5/S1.
Projevy pokročilé intervertebrální spondylartrozy mezi L3-L4, L4-L5 , L-S1 Co považujete za nejlepší postup léčby.
děkuji Pavel
Mgr. Markéta Muchová  |  Basic member  |  Brno
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den Pavle,
určitě bude nutné posílit vnitřní svaly v oblasti bederní páteře - břišní, zádové, zastabilizovat celou oblast, aby se dále obratle a meziobratlové ploténky nevychylovaly. Vzhledem k Vaší práci je to obzvlášť důležité. Je možné, že by některý lékař doporučil operaci, já jako fyzioterapeut si myslím, že cvičením jde problém vyřešit. Samozdřejmě by to vzhledem k nálezu chtělo odborné vedení, zkuste se obrátit na nějakou rehabilitaci v místě vašeho bydliště. Kdyby se obtíže po nějaký čas nelepšily nebo dokonce zhoršily, pak bych navštívila dobrého neurologa nebo ortopeda.
Přeji hodně úspěchů při léčbě, s pozdravem Markéta Černovská (Brno)
pavel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pí.Markéto
Děkuji za Vaši odpověd´.Ortoped mě předepsal ultrazvuk na bederní páteři a prodělal jsem asi 5x rehabilitační cvičení, kde byli cviky -kočičí hřbet,protahovací cviky páteře,zvedání trupu v poloze na břiše.
Stav je stejný jako předtím. Při jakékoli chůzi a stání mě záda bolí, proto musím hned do předklonu , kde bolení téměř ustane. Dle ortopeda jsou kloubní spojení bederních obratlů a plotenka tak opotřebeny/pokročilá spondylartrosa/ , že nelze
stav nijak zlepšit a bolestí se nelze zbavit .Lze pouze tento stav udržovat cvičením.
Operaci považuje ortoped za předčasnou a ani já bych se do ní nechtěl pouštět.
Pokud by jste měla radu , jak se bolestí zbavit , byl bych moc rád.
Děkuji Pavel

Reakce na pavel

Mgr. Markéta Muchová  |  Basic member  |  Brno
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den Pavle,
doporučila bych Vám pokračovat se cvičením, ale u jiné fyzioterapeutky.
Zvedání trupu v leže na břichu bych určitě vynechala!! Tento cvik přetěžuje
povrchové svaly v bederní páteři a ty potřebují ve vetšině případů spíše uvolnit
a vyvážit těmi vnitřními svaly. Doporučuji si najít jiného fyzioterapeuta a cvičit
dál. Můžete také docházet na pravidelné lekce pro zdravá záda. Ale nevím
odkud jste a jestli u vás nejaké takové cvičení probíhá. Pokud to nemáte do Brna
daleko můžu Vám cviky doporučit já. s pozdravem M. Černovská

Související zákroky