Bolest kolene - škubání a cukání v koleni

Bolest kolene - škubání a cukání v koleni

Michaela  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, je mi 20 let a mám takový dotaz od soboty 28.5. jsem měla úraz do kolene. Po pravdě Vám řeknu jak se mi to stalo, jela jsem s kamarády na výlet a když jsem vystoupila z auta tak jsem se uhodila do kolene, v ten den mi to koleno oteklo a jak jsem přišla domů začala jsem ho ledovat jenomže jsem tam začala mi velké tiky(škubání a píchání). Byla to taková bolest že jsem nedošla si udělat třeba čaj nebo něco, druhý den jsem jela s kamarádem na pohotovost tam mi z kolene vytahovali asi 10 ml sražené krve a dali mi berle, na tu nohu nesmím došlapovat, další den jsem jela k doktorovi v místě mého bydliště tam mi udělal to samé, předepsal mi mastičku, ledování, léky a ortézu jenže léky a ledování nepomáhá. Navíc nemůžu to koleno pokrčit a ten doktor u kterého jsem byla v místě mého bydliště mi řekl že tam mám úlomky z čéšky. Ted ten problém je že po každé když jdu spát nebo prostě chvilku sedim a nic nedělám tak mi tam bolí a cuká, nebo když prší tak mi tak píchá a škube, bolí to a já už si nevím rady je to hrozné, v příloze dávám fotku mého kolene 
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den,
děkuji za váš dotaz, nyní nezbývá než několik dnů vyčkat, až se koleno zklidní, nadále ledovat a při velkých bolestech vám pomohou analgetika. Poté bude třeba zkonzultovat ortopeda, aby vám ev. provedl artroskopii, pokud je podezření na drobné "myšky", které vám mohou i nadále působit bolesti a mohou ještě více poškodit chrupavku v koleni. Musíte se nyní obrnit trpělivostí, chce to svůj čas, ale určitě dotáhnout do konce diagnostiku, tj. pečlivé vyšetření kolene, aby mohlo být správně léčeno.
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, co se týká příznaku a krvavé punkce kolene, je možnost poranění vntřního kolena,proto, bych dopor.rtg ev ASK vyšetření kolene ev. sono kopal