Náhle vzniklá bolest kolene bez úrazu

Náhle vzniklá bolest kolene bez úrazu

Heidi  |  návštěvník
Dobrý den,
již týden mě bolí koleno, a to jsem přitom neměla žádný úraz kolene, ani námahu. Začalo to tím, že jsem chtěla stoupnot od stolu a najednou mě v koleně bodlo, ale rozchodila jsem to a do té doby dokud jsem si nesedla to bylo trochu bolavé, spíš tah nebo něco takového jsem pociťovala. Znovu jak jsem si sedla se to opakovalo. To bylo pouze jeden den a od té doby mě koleno bolí při ohybu a narovnání, taková tupá bolest, kterou nejsem schopna určit kde přímo vzniká,někde z vnitřní strany kolene pod češkou, koleno je bez otoku. Ale když s ním hýbu tak cítím při každém pohybu křupnutí a je i slyšitelné. Takové jak když lámete pečené kuřecí stehno (hloupé přirovnání, ale lepší mě nenapadlo). Mohl by mi prosím někdo poradit co s tím, nebo co by to mohlo být ? Nechci jít za obvodní lékařkou, která mi doporučí koleno obvázat a nechat v klidovém režimu, to si můžu naordinovat sama :-(
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jak popisujete je stav odpovídající poškození menisku.
Objednejte se na ortopedii k vyšetření.
prim. Moster, Revmacentrum
olga  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den syn totéž 21letity denně bodava bolest v levém koleni denně v práci tahá těžké baliky skladu a je i ridic rozvazi je pak doma v klidu když je po práci bodava bolest levé koleno jak ulevit od bolesti nemůže být na neschopence nemají zaměstnance hodně práce děkuji vám. Olga
lenis  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Vážený pane doktore, zkusím se nejdříve zeptat i já, nerada chodím k lékařům, když nevím, jak moc je to nutné. Před půl rokem mě bolelo koleno tak, že jsem nemohla chodit, budilo mě to ze spaní a tak jsem se po 14 dnech objednala na ortopedii. Nepamatuji si ale žádný úraz. Když přišel asi za měsíc a půl termín, koleno už nebolelo, tudíž jsem nikam nešla. Před týdnem a kousek jsem začala opět pociťovat bolest, je ale jiná, před půl rokem šla jakoby zevnitř, mírně do vnější strany a teď je bodavá a koleno je ztuhlé. Za týden se bolest zhoršila a na přední straně lehce na pravé straně a trochu pod kolenem je měkký otok. Je nutné s tím někam chodit, nebo to vyřeším doma? Nevím si rady a bolest mě obtěžuje.Co by to mohlo být? Děkuji předem za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
soudím, že jde o poškození měkkého kolena (chrupavka, meniskus aj.) Tento stav je typický, kdy koleno je v důsledku poškození podrážděno, pociťujete bolest a otok. Může to kolísat, jak uvádíte. Volil bych brzkou návštěvu na ortopedii, neprohloupíte, a to proto, aby v důsledku vleklého dráždění nevznikly další následné škody kolena.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

lenis  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď. Měla jsem jít asi v ten první objednací termín, ale netušila jsem, nebolelo to. Nyní opět, doba objednání za dlouho, co mohu s tou bolestí kromě léků udělat? Je třeba nějaké pohybové omezení? Obinadlo? Pracuji s dětmi, čekají nás náročné dva týdny, budeme hodně v terénu.

Reakce na lenis

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
neradím koleno bandážovat, nemá to odůvodnění a hrozí více škod, př. riziko trombózy. Pokud koleno je ztuhlé, případně oteklé, je vhodné podání protizánětlivých léků volně dostupných dle rady lékárny či praktického lékaře. Při pobytu doma obkladování klasickým Priessnitzským obkladem. Aktivita ? Co koleno dovolí. Při delší nezbytné chůzi je chůze stylem nordic walking s výhodou.
prim. Moster, Revmacentrum
Dominika13  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobry den ..
Chtela bych s zeptat.. Asi pred 2 mesicema jsem byla na horach.. Ze skolou je mi 13 ..nikdy jsem s kolenem problemy nemela ale kdyz jsem prijela z hor tak me najednou zacaly stridave bolet .. Treba kdyz jsem chtela udelat drep atd.. Skoro jsem nemohla behat proste sportovat.. Ted uz se to trochu srovnalo ale kolena me nekdy jeste boli kdyz sportuju.. (sportuju fotbal.. Florbal .. Nohejbal).. Dneska jsem delala drep a zase mi v nem zabolelo ale neni to nejak prudka bolest .. A tak .. Dekuju za odpoved :)
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jak je vidět, staráš se správně o svůj zdravotní stav a záleží ti na něm, chválím.
Kolena mohou být jen lehce podrážděna v důsledku nezvyklé námahy na horách, když na zátěž nejsou zvyklá. Může to i lehce přetrvávat následně. Pokud by se stav ještě opakoval, nech se objednat na ortopedické vyšetření.
prim. Moster, Revmacentrum
b.k.kroka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den už rok a pul me bolí obě kolena je to taková bodavá bolest pod čéškou , jednu dobu mě ze spaní budila strašná bodavá bolest pod čéškou trvalo to asi tak 2 min. a pak jako by se nic nedělo jen sem měl ztuhlé koleno a většinou se to střída jednou levé podruhé pravé. V práci sem celý den na nohou a po práci mě to strašně bolí . Někdy mám dokonce i dny kdy mě to nebolí ale to bylo jen párkrát ... děkuji za odpovéď
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
pravděpodobně jde o úponovou bolest čtyřhlavého stehenního svalu, který se upíná právě pod čéškou. Též se tyto bolesti nazývají "skokanské koleno". Na tyto úponové bolesti dobře pomáhá fokusovaná rázová vlna (ESWT). Zároveň ale také doporučuji navštívit rehabilitačního lékaře či fyzioterapeuta, který Vás vyšetří a zapracuje s Vámi na obnově svalové harmonie dolních končetin, tak aby se Vaše obtíže nevrátili.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
ajinav82  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, zacala jsem behat,nijak jsem se neprepinala a jeden den rano jsem se vzbudila s bolavym kolenem. Je to uz tyden,beru Ibalgin a mazu si Voltaren,ale nezabira to. Z vnejsi cesti kolene jsem si dnes objevila maly otok velikosti male svestky. Koleno boli pri chuzi. Dva dny jsem zkousela ledovat,treti den koleno nebolelo,tak jsem neledovala,ale dalsi den koleno zase bolelo. Co muzu mit s kolenem? Je nutne navstivit lekare,popr. jak se mem lecit a za jak dlouho muzu provozovat aspon rychlou chuzi. Dekuji
Piter  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
už asi půl roku mám stupňující bolest v levém koleni. Jsem si jistý, že to nebyl žádný úraz a přišlo to náhle. U doktora jsem nebyl. Při chůzi to nebolí, mohu jít i na brusle. Ale při větší námaze začíná kolenem škubat - například při tenise, nebo fotbalu, při náhlém rozběhu. Když udělám dřep, nebo vstávám ze stoličky, tak ledva-ledva nevstanu. Z pozice "na bobek" už nevstanu bez pomoci rukou. Není to oteklé ani nic nevidím, bolí to aj při tlaku, jakoby z vrchu jablíčka.
Na kontrolu jsem objednán na příští měsíc. Mám se to snažit nějak rozpohybovat a rehabilitovat, nebo s tým mám být v klidu, nesportovat?
Děkuji za odpověď.
Monika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, mam to samé. Co Vam pomohlo? Moc dekuji za info
Popř můj email xxxxxxx děkuji 😊
Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Mony, Váš email jsem smazala z důvodů ochrany soukromí. Když Vám někdo odpoví - info o tom Vám půjde i na email, který máte zadaný, ale nikde není vidět a nemůže ho nikdo zneužít. Je to lepší :-). Lucie