Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Nesnesitelná bolest kolen, kortikoidy nezabírají - Bolesti kolen - Diskuze

Nesnesitelná bolest kolen, kortikoidy nezabírají

Nesnesitelná bolest kolen, kortikoidy nezabírají

KrystofK  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
Chtěl bych Vás prosím požádat o vaši odbornou radu a názor. Je mi 24let a jsem aktivní sportovec (posilovna). S koleny jsem měl problém vždy. Už v období raného školního věku, kdy jsem ještě vůbec nesportoval, mě kolena začala bolet. Se sportem se vše relativně zlepšilo, pravidelně cvičím rehabilitační cviky, beru kloubní výživu, mám zvýšený podíl vápníku a vitamínu D.
Bohužel ale tuto zimu se kolena staly nesnesitelnými. Začaly bolet tak, že NSA léky už vůbec nezabíraly a pan doktor mi tedy po 4 protrpěných nocích aplikoval do každého kolene 40mg Depo-Medrolu. Zde přikládám RTG snímky, jelikož pan ortoped, ke kterému chodím má objednávací lhůtu až za dlouhé měsíce a mne kolena stále velmi bolí a rád bych věděl v čem je problém.
Kolena mne nikdy nebolí po pohybu, v létě o nich ani nevím a pokud ano, vždy si stačilo přes ně dát na chvíli deku, dát je do tepla a bylo po problému. Avšak v zimě je to nezvladatelné, opravdu z týdne na týden, jakmile klesne teplota pod cca. 20C.
A jako poslední otázku. Kolena mě stále po aplikaci dosti bolí. Budou vůbec kortikoidy proti bolesti zabírat? A pokud ano, kdy po aplikaci by asi měl jejich účinek přijít, a především na jak dlouho?
Velice Vám děkuji a omlouvám se za vyčerpávající dotazy, přeji Vám pěkný den.

Zpráva z RTG: Artikulační plochy oboustranně hladké, kl.štěrbiny symetrické, nezúžžené. Přiměřené kostní struktura.
Axiální proj. Ukazuje menší mediální kloubní plošky obou patel, levostranná je vyrovnaná, pravá konvexní – typ III dle Wiberga.
Závěr: Dysplazie patelly vpravo II.typu dle Wibergoby klasifikace. Vlevo typ II/II – tj. ještě normální.