Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Efektivita doplňků stravy na klouby? - Bolesti kolen - Diskuze

Efektivita doplňků stravy na klouby?

Efektivita doplňků stravy na klouby?

Tomek7172  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 3 odpovědí
Dobrý deň
už asi rok a pol cítim že moje pravé koleno už nie je ako predtím, taký pocit opotrebovanosti, že s ním chcem hýbať menej, bolesťou by som to zatiaľ nenazval, ľavé koleno je v pohode, myslím si že som si to viac spôsobil sám, tým že som tlačil z nervozity kosť na kosť ale už to nerobím samozrejme, jak som začal cítiť že to koleno nie je také ako predtím, chcem sa spýtať či by mi pomohol liek napríklad kamzík alebo colafit, alebo ešte som videl balíček colagen, nie sú zdraviu škodlivé a môžem to vyskúšať či mi to pomôže ? alebo radšej mám zájsť k nejakemu odborníkovi s tým ? dakujem pekne za každú odpoved...
DIPURAMED, estetická a ortopedická ambulance  |  Basic member  |  Čáslav, Kutná Hora, Praha
  • 28 odpovědí
  • 10 Likes
Dobrý den.
nejdříve bych doporučoval vyš. u ortopeda a prov. rtg a stanovení závažnosti artrozy.
Na začátku jsou tyto doplňky vhodné /sám s nimi osobně mám zkušenosti/ ke zpomalení artrozy. Pokud bude nález závažnější, je vhodná již aplikace kyseliny hyaluronové. Je taktéž nutno vyloučit další poškození kolena - například degenerativní ruptura menisků.
Ještě k vaší otázce o možné škodlivosti těchto preparátů - v žádném případě nejsou škodlivé, pokud se užívají v doporučených dávkách.
Zdravím
MUDr Jurka
Tomek7172  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 3 odpovědí
Dobrý deň
myslím si že nemám nejaké vážne štádium, počul som že niektorým ľudom počuť škrípanie kostí, ja nemám zatiaľ taký problém, ale predsa len keby mi mali pichať niečo do kolena, bolia tie injekcie ? dala by sa tá bolesť aj trošku stlmiť ?