Přeskakování v koleni

Přeskakování v koleni

smutnykolenak  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Hezký den,

od mala jsem trpěl na revma, kdy mě bolely všechny klouby, ráno byly ztuhlé, že nešly pořádně natáhnout, bral jsem různé přášky. Čím jsem byl větší, tím to bylo lepší až jsem nakonec nebral prášky žádné a je to dá se řící v pořádku. Ale asi před 3 týdny mi začalo nějak přeskavovat koleno - žádný úraz ani námaha nebyly. Je to z vnější strany, někde na straně, přirovnal bych to skoro ke koleni, jak je na straně "měkko", neurčiím to přesně. Když pokrčím nohu úplně, tak tam přeskočí a je i vidět na straně takové splasknutí. Když pokrčím jen do nějakého úhlu, je to v pořádku, někdy přeskakuje více, někdy méně. Ted si ale všímám, že to pomalu dělá i na levé noze, třeba 2x za den a hrozně málo, ale to stejné.

Čím by to mohlo být? Vůbec to nebolí, jen je nepříjemné to přeskočení.
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den,
doporučoval bych vám ortopedické vyšetření, neznám váš věk ani vaše pohybové aktivity, těžko se lze jednoznačně vyjádřit beztoho, že byste se dostavil k vyšetření.
Můžete se objednat na tel. XXXXXXXXXXX nebo na XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Zdraví J. Michálek
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Je nutný rtg a vyšetření ortopedem kolena ev, revmat, laboratoř, serol.lgie pak další postup Kopal
smutnykolenak  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpovědi. Bude mi 22 let, pohybových aktivit bohužel moc nemám, jelikož mám spíše sedavé zaměstnání a kolem moc pohybových aktivit není, ne tolik, kolik by mělo. Na kontrolu jsem objednaný, každopádně vzhledem k stavu by to mohlo být nějakým způsobem oslabení kolenních svalů, pokud je to možné, tím by mohlo dojít k tomu, že vše není na svém místě a k tzv. přeskakování. Poslední dny se kolenou pokouším jemně rozcvičovat, posilovat a jinak klidový režim a zdá se, že je to o něco lepší.

Reakce na smutnykolenak

MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Genua saltanst, přeskakování v koleni, zpousta příčin,dopor.ortop. vyš. s pozdravem kopal