Bolesti kyčle, špatné skloubení esíčka s kyčlí

Bolesti kyčle, špatné skloubení esíčka s kyčlí

hana4  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer ! Mám 48 let . Chtěla bych se zeptat opět na kyčel - mám opravdu silné bolesti levé kyčle , hlavně v noci jsou ty bolesti tak silné , že se to nedá už vydržet - hlavně na boku nohy - i přez den bolí - ale ta noc je krutá - i na dotek bolí od kyčle po boku nohy přez koleno až po nárt . V té kyčly mám artrózu 2 stupně ale ty bolesti jsou strašné i když vstanu třeba ze židle a mám se rozchodit . Jinak mám problémy i s koleny a pravým kotníkem -hlavně do schodů a ze schodů , nebo když si potřebuji dřepnout . Podle doktorů mám ještě špatné skloubení esíčka s kyčlí - zajímalo by mne co se s tím dá dělat . Pracuji u lisu , kde celý den stojím . Děkuji za případnou odpověd !
Mgr. Šárka Dostalíková  |  Basic member
  • 11 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, paní Hano,
potíže, které popisujete, mohou mít více příčin. Bylo by vhodné dovyšetřit, jestli jsou primárně od kyčle nebo spíše z bederní páteře. Artrózu, jako takovou, bohužel v dnešní době zatím nejsme schopni léčit. Ale co se řešit dá, je její funkční nástavba v oblasti měkkých tkání, tedy svalů, které jsou často výrazným zdrojem bolestí. Navštivte rehabilitačního lékaře nebo fyzioterapeuta. Výsledky z RTG si vezměte s sebou.
Prcek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na bolest od esíčka napadám na pravou nohu po 100 metrech,jak se to dá léčit? Děkuji předem. S pozdravem. Zdeněk.