Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Bolesti kyčlí a křížové oblasti - Bolesti kyčle - Diskuze

Bolesti kyčlí a křížové oblasti

Bolesti kyčlí a křížové oblasti

luksa  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore.
Chtěla jsem se zeptat.Už 2 měsíce mám bolesti v křížích a pravé kyčle a bolest cítím až v koleni.Nejvíce bolest cítím při chození,ale i když jsem v klidu.Třeba když sedím,taky cítím bolest v zádech a v kyčlí.Jak uhýbám neustále té noze ,aby nebolela,tak mě začíná bolet i ta druhá.Zajímalo by mě čím to může být.Byla jsem na rentgenu ale k lékaři mám jít až za delší dobu.Můžete mi vysvětlit výsledek vyšetření?

Na skeletu kyčlí v AP proj.zužení kloubních štěrbin difusně,sklerotické lemy kl.ploch,přihrocení marginálně,CD úhly v normě.
res:coxarthrosis gr.I.
Na skeletu LS páteře plošší lordosa,plynulý LS přechod,disky bez redukce,drobné vetromarg zobáčk osteofyty obratl těl.Děkuji za brzkou odpověď.Hana
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

výsledek vyšetření popisuje degenerativní artrotické změny v oblasti kyčelních kloubů. V oblasti bederní páteře na rentgenu máte pouze drobný nález ve smyslu drobných výrustků (osteofytů) na obratlových tělech.
Vámi popisované obtíže ukazují pravděpodobně na útisk kořenového nervu, který způsobuje toto dráýždění jdoucí do nohou.
Zkuste vyhledat fyzioterapeuta a pracovat s ním na stabilizaci páteře pomocí aktivace hlubokého stabilizačního systému - tedy svalového korzetu páteře.

S přáním pěkného dne

Iva Bílková - FYZIOklinika
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
luksa  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

děkuji za Vaší odpověď na můj dotaz.Jen jsem chtěla ještě říci,že bolest přechází i do kolen i cítím bodavou bolest na pravé i levé straně břicha. Může to souviset s tím kořenovým nervem.Jak jste říkala.

Děkuji za odpověď.Hana