Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Křeče a loupání v kyčlích - Bolesti kyčle - Diskuze

Křeče a loupání v kyčlích

Křeče a loupání v kyčlích

Zetynka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,

je mi 21 let a při určitých polohách mi stále loupe v kyčlích a v sedu mívám dokonce až křeče. Nikdy jsem neměla velké zdravotní problémy ani úraz. Jsem pouze zkrácená, že si nedošáhnu na špičky nohou. Občas chodím sportovat. Můžete mi poradit jestli se toho mohu zbavit nějakým cvičením?
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý večer,
Muže se jednat o mnoho faktoru, ale z fyzioterapeutického hlediska to může být například decentrací nosných kloubů dolní končetiny atd.. Doporučuji vyšetření fyzioterapeutem a následně zacvičit.

S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, Zetynko,

jak píše kolega, těch faktorů může být hodně (od banálních až po poškození chrupavky), ale na druhou stranu píšete, že jste "zkrácená". Zkuste jednoduše pracovat na protahování svalů, buď sama jen přitahovat patu k hýždím, kolena u sebe, pánev nevystrkovat vzad a neprohýbat se v bederní páteři. Nebo bych začala chodit např. na Jogu, kde mění často "asany" tj. polohy. Na hodině musí převažovat spíš cvičení, protahování, apod než jen relaxace, sezení a dechová cvičení. Každopádně, pokud se sama sobě budete věnovat a pokud je problém jen ve "zkrácení" svalů, tak by jste měla cítit lépe už do pár týdnů.

Přeji hodně zdaru ve cvičení :-) Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX