Bolest nohy nejasné příčiny

Bolest nohy nejasné příčiny

hanik  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,budu rada za kazdou radu,protoze jsem uz zoufala,Asi 4 tyden mne trapi bolest prave nohy,zacalo to bolesti tesne nad chodidlem v ohybu,pak se bolest premistila i doprostred nohy .bolest zacla az po par metru chuze pak se noha zas sklidnila,ted se bolest premistila i pod koleno na prave strane zepredu nohy.Noha se pri klidu sklidni ,ale pri chuzi pomalu brecim bolesti.Byla jsem na cevnim vysetreni ,kde bylo vse v poradku,tromboza zadna i tlak mereny v nohach byl dobry,pote jsem navstivila ortopeda mam za sebou behem 4 dnu 16 injekci ,vzdy 3 do nohy a nekolik do zad,ale ani to nepomaha,dnes jsem zkusila ledove obklady ,ktere trosicku pomohly ,ale bolest se vraci.Ziju v Rakousku a nevim uz o jake vysetreni jeste pozadat.Budu rada za kazdou radu.Moc predem dekuji
Danina  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den,byohledně vaší nohy-byla jste na MR-magnetické rezonanci nebo na měření vápna-může to být také odvápněné pak to bolí. Moje maminka to měla a pokud jste starší je to potřeba vyšetřit. Nazívá se to denziometrie . Taky se na toto vyšetření chystám bolí mne kosti na chodidlech a různě po těle. Odvápnění mi našli v páteři a může proto být i jinde po těle. reana@email.cz---zkuste to říct lékaři pokud Vám injekce nezabíraj.Mějte se-reana
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
doporučila bych Vám navšívit rehabilitčního lékaře nebo fyzioterapeuta, který zhodnotí Váš stav z hlediska pohybového systému. Je velmi možné, že Vaše potíže pramení ze špatného postavení nožní klenby, případně kolene či kyčle, dráždění může pocházet i z bederní páteře, i když to by dle Vašeho popisu nebylo příliš pravděpodobné. V případě nevhodného postavení chodidla jsou pro snížení bolestí velmi účinné individuálně vyrobené ortopedické vložky, které při chůzi pomohou odlehčit přetížená místa a rozložit váhu na ploše chodidla co nejideálněji. Fyzioterapeut zjistí případné blokády, svalová zkrácení a bolestivé body, které poté ošetří.
S pozdravem,
Mgr. Gabriela Černá
Kristýna  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý Večer
Chtěla jsem se zeptat co může být příčinou bolestí nohou a rukou ? Přes den se pohybuji normálně a někdy spíš jednou nebo 2 krát za týden mi neskutečně začnou bolet obě ruce či obě nohy nebo jedna noha a tak různě, ale bolí mi to jenom na večer spíše v noci často z té bolesti brečím a nemůžu spát. Byla jsem na různých vyšetřeních i kvůli srdci a všechno v pořádku, ale potom mě poslali k psycholožce a řekla mi že to je psychický, ale mě to nepřijde neni možný aby mě to tak strašně bolelo. Děkuji za odpověd
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Nepíšete, jaká jste měla vyšetření. Zřejmě bude nutné provést nebo zopakovat vyšetření neurologické a revmatologické. Potíže mohou mít psychogenní původ, ale nejprve je nutno opravdu vyloučit jinou příčinu. Do ukončení vyšetření můžete na útlum bolesti zkusit akupunkturu. Ale příčina se musí vyjasnit.

Reakce na MUDr. Ladislav Fildán

Kristýna  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Byla jsem na revmatologickém vyšetření, neurologickém vyšetření, EMG vyšetření, interní vyšetření a všechny výsledky dopadly dobře jen stále navštěvuji psychologa.

Reakce na Kristýna

MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
V tom případě zkonzultujte svoje potíže s některým akupunkturistou z Plzně. V psychoterapii zatím pokračujte.

Reakce na Kristýna

majina  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Mám podobné problémy asi 9let,řeší se to silnými analgetiky,rehabilitací,fyzickým šetřením a taky psychoterapií.Váže se na to více obtíží a hlavní příčina je v bederní páteři a revmat.artritídě,osteoporoze.Jedná se prý o fibromyalgii a ischialgii.Přeji at ve vašem případě dojde k vyřešení obtíží.Je potřeba najít správnou léčbu a tedy i lékaře!
zdenka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer-od listopadu mám urutné bolesti nártu pravé nohy.Navštívila jsem ortopeda aten mi řek že nic neshledal. Udělal obstřik,ale žádná uleva.Ani po odpočinku nárt nepřestává bolet.Večer je noha oteklá.Nevim už kam se obrátit.Prosim onějakou prospěšnou radu.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
doporučuji tedy navštívit fyzioterapii. Fyzioterapeut provede funkční vyšetření Vašich dolních končetin. Problému mohou být způsobeny špatným stereotypem chůze, stoje...Noha může být dlouhodobě přetěžována těmito špatnými stereotypy a proto může takto bolet a otékat.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
mohlo by jít např. o bolesti z důvodů plochých nohou nebo stažených svalových bodů v oblasti lýtka. Nechte se vyšetřit rehabilitačním lékařem nebo fyzioterapeutem, který tohle umí zhodnotit.
Kuře  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala na jendu věc. Dvakrát jsem si podvrtnula nohu (jedná se o pravé chodidlo). Jenže po druhém podvrtnutí mi začala dost vykukovat kost z vnitřní strany chodidla. Byla jsem s tím u ortopeda, jenže tem mi řekl, že na rengenu nic nevidí, apod.prostě mi s tím absolutne nic neudělal. Chodidlo mě bolí jak v klidu, tak i v pohybu a kost mi dělá zle i v obuvi. Dokonce při delší chůzi chodidlo otekne a začne fialovět ( stalo se mi to už 4x). Boužel před nedávnem se mi stalo, že jsem na nohu špatně došlápla. O něco více se to zhoršilo, např. mě v noze bolestivě pichá. Chtěla jsem se zeptat co mám dělat, nebo co bych s nohou popřípadě mohla mít. Předem děkuji za odpověď. :)
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zřejmě jde o nestabilitu hlezenního kloubu. Je nutno vyšetřit stabilitu kloubu vyšetřením ultrazvukem nebo speciální RTG projekcí. prostým RTG vyšetřením stabilita kloubu nelze zjistit. Podle výsledku léčba.
prim. Moster, Revmacentrum
wevinka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý Den
Před rokem jsem měla úraz nohy zejména kotníku a paty dali mi dláhu na 3 týdny ,ale po zahojeni cca rokem se mi zdá že ji mám pořád nateklou a trochu fialovou občas mě bolí při změně (počasí ,špatné došlápnutí,svědí)
Měla bych stím zajít k lékaři ??
Děkuji za odpověd