Brnění prstů ruky

Brnění prstů ruky

Hovňousek  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,včera mě začly brnět prsty na pravé ruce a trva to do ted,občas mě to píchne i do dlaně.Chci se zeptat jestli nevite co to může znamenat.S pozdravem Stehlikova Monika
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Které prsty, ze které strany , obě ruce, jinde také ??? Jak vidíte v medicíně není vše tak jednoduché, že se dá na takto položenou otázku validně reagovat.
Pokud brní první 3 prsty s maximem v oblasti palce a dlaně z dlaňové plochy ruky, pak může jít o postižení mediánového nervu v tzv.karpálním tunelu.
Možností je spousta.
Petr  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, po rozčílení mi trpne spodní strana předloktí, spodní část dlaně a malíček a prsteníček pravé ruky. Co to může znamenat? Děkuji za odpověď, Petr
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Jde o dráždění loketního nervu ( ulnaris ) . Závislost na rozčilení je pozoruhodná, nicméně v medicíně není nic nemožné. Při rozčilení dochází k výraznému zvýšení svalového napětí a tak je možné, že v oblasti lokte , kudy nerv prochází dojde vlivem svalové tenze k přechodnému útlaku . Více ukáže EMG vyšetření na neurologii.
sandra22  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den mám dotaz o velikonocích jsem si poranila ruku o skleničku přetrhlo my to šlachu a v poslední době citím brněni prstu a bolest ruky aj dlaně a pícháni přímo u přetrhnuté šlachy chtěla jsem jen vědět jestli se to hojí správně z pozdravem Gorolová
mlynkova45  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chtel jsem se zeptat už 3 tydny mi brni v prave ruce teda jinak receno v prstu. je to od te doby co jsem spadla na bruslich ale nic jsem si neudelala ale od te doby mi brni v prave ruce a je to chvilkove a kyz mi zacne zrovna brnet tak nic nevemu do ruky .. muže temi poradit predem dekuji Mlynkova
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Těžko Vám radit... není jasné o co jde .. teda podle Vašeho popisu..... je dobré to vidět
Muriel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,již asi měsíc mne brní na levé ruce dva prsty ,především v noci a ráno.poslední dva týdny přes noc mi otéká celá dlaň a pak to bolí. když to v noci chladím a stáhnu,alespoň se vyspím. Jedná se o prsteník a prostředník. Děkuji za odpověď.
Marie