Bolest zad při zvedání břemen a při sezení

Petr návštěvník

Bolest zad při zvedání břemen a při sezení

Petr  |  Kraj Vysočina
 |  Kraj Vysočina
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, již několik týdnů mě bolí záda a když něco zvedám tak mě v nich píchne cca uprostřed a bolí ještě víc nebo když sedím v autě tak se kroutím a hledám polohu aby mě nebolely. Na rentgenu mi nic nezjistil a doktor mi řekl že s tím nic nemám.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  • 407 odpovědí
  • 81 Likes
MUDR. Tomáš Vilhelm  |  Neurologie, Šumperk
  • 407 odpovědí
  • 81 Likes
 |  Neurologie, Šumperk
Dobrý den, nejčastěji jde v tomo připadě o problém tzv. bederního vzpřimovače, což je skupina silných svalů podél páteře, kdy část vláken může při prudkém předklonu prasknout a objeví se svalová křeč a silná bolest . Další bolestivost je pak způsobená svalovými spoušťovými body a napětím.
Řešením je nejrychleji ošetření suchou jehlou. pak event fyzio.
  • 83 odpovědí
  • 15 Likes
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Alergologie a klinická imunologie, Brno
  • 83 odpovědí
  • 15 Likes
 |  Alergologie a klinická imunologie, Brno
Dobrý den, jedná se o poměrně častý problém, který trápí mnoho lidí. Můžete se ihned objednat na vyšetření na naší klinice, kde vám rádi nabídneme rychlou úlevu od bolesti podle místa postižení adekvátní tecnikou. Poté bude určitě vhodné věnovat se specializovanému cvičení na posílení zádových svalů. Vypadá to jednoduše, ale naši fyzioterapeuté vyvinuli speciální cviky, do kterých vás rádi zaškolí a ukáží tak, abyste během několika dnů až týdnů byl zase zcela v pořádku.
  • 379 odpovědí
  • 18 Likes
Mgr. Michal Joshua Frána  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace, Praha
  • 379 odpovědí
  • 18 Likes
 |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace, Praha
Dobrý den, vyhledejte v okolí fyzioterapeutickou péči. Fyzioterapeut si Vás vyšetří a následně provede ošetření měkkých tkání a dle potřeby mobilizace a jiné. S pozdravem Frána Praha joshfrana.cz