Zhoršující se bolest zad mezi lopatkami

Zhoršující se bolest zad mezi lopatkami

aannyy  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

je mi 22 let a již delší dobu se trápím s bolestmi zad mezi lopatkami. Byla jsem s tím u svého obvodního lékaře, ten mi sdělil, že se jedná o blokaci, napsal mi Mydocalm na noc proti bolesti a na uvolnění svalů a že si mám zajít na masáž. Tam jsem byla, i cvičím, ale nelepší se to. Hraji pravidelně tenis, po hodině tréninku téměř nemůžu zvednout ruku, jak mě to bolí. Poslední dobou mám i stres ve škole a bolest se ozývá už i v klidu. Chtěla bych se zeptat - kam s tím zajít? Na chirurgii?

Děkuji

Anežka Škopová
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
Můžete se v okolí objednat k rehabilitacnimu lékaři, doporučení vám vydá prakticky lékař. Ten vás vyšetří a dle výsledku předepíše rehabilitaci a odblokování. Druhá možnost je využit fyzioterapeuta a nechat se vyšetřit a odblovat. Tato varianta bude rychlejší a navíc dostanete informace, jak těmto obtížím předcházet. Bolesti ze sportu a blokády kloubů jsou naší specializací. Pokud by jste měla zájem můžete nás kontaktovat.

S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
Naděžda Brožová  |  Basic member  |  Praha, Kamenický Šenov
  • 6 odpovědí
Dobry den chce to dobrou fizioterapii odblokovani hrudní oblasti, kvalitní masáž a budete jako rybička. 
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den. U lidí vašeho věku jsou uvedené obtíže spojené především s tvorbou myofasciálních spoušťových bodů . Tyto lokální svalové křeče dokážou produkovat i velmi vzdálené přenesené bolesti. Bohužel i v dnešní době se v ČR "odblokovává" o 106 aniž by se někdo vyšetřením trigger bodů zabýval. Obraťte se na fyzioterapeuta, který má o problematice povědomí. Bude schopen vám pomoci.