Bolest zápěstí po pádu

Bolest zápěstí po pádu

Jit7  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, odpoledne jsem padla na kolečkových bruslích, už po bruslení, po sundání chráničů. Bohužel nečekaně, odnesla to pravá ruka, zápěstí. Bolí to, ale už trochu hýbu s malíčkem a prsteníčkem, což předtím nešlo pro bolest. Kost na venkovní straně zápěstí bolí a nad tou vystouplou kulatou kostí směrem k malíčku je mírný otok. Ruku zatnu v pěst s bolestí, ale už to jde. Naražený mám i loket. Co mi radíte, mám to zatáhnout, namazat něčím na bolest a počkat? Nechci zbytečně otravovat někde na pohotovosti, pokud je to jen naražené. Děkuji Jitka
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
A co když jste si něco naštípla nebo zlomila. Tady bych asi radši trochu otravoval lékaře. Pokud to bude Ok, Vy budete mít absolutní klid a pak mazání s kostivalem nebo případně něčí proti bolesti by to mělo doléčit.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, určitě doporučuji kontrolu u lékaře a provedení rtg k vyloučení zlomeniny. Hlavně ruku násilně nenatahujte!
S pozdravem
Jit7  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Velké modřiny, přes celé zápěstí, rtg, naštěstí jen distorze, žádná zlomenina. Bohužel bolest přetrvává ještě dost. Léčba ibalgin duo effect (na modřiny, které jsou ještě dost fialovo-modré), orféza. A rehabilitace - tunel s magnet. polem - snad fyzikální léčba? Zatím mi paní na rehabilitaci nevysvětlila přesně o co jde, musím zkusit zítra její kolegyni. Děkuji za rady.