Nehybnost prstu po ránu

Nehybnost prstu po ránu

Libuše  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý večer.Mám istej problem.S Prstem vedle malíčku,když ráno vstanu nechce se mě narovnat,zustane ohnutej,,pokud ma vice pohybu moc to přes den nebolí,ale někdy se v práci zasekne,a tet nedavno jsem ktomu nosila docela těškej vysavač,20kg až 25kg to ma,ten vysavač,tahala jsem ho se schodu dolu i nahoru.a ,asi jeto v menšim začinajicim stadiu,co doporučujete?mě ktomu boli v zapěsti,jestli jsem si namožila šlachu,tet se nemohu o ruku opřit,při zavirani dveři mě zapicha v zapěsti,nějakej dotyk větši tak to boli,na karpaly co jsem se dozvěděla na ten prst co se nevraci,nebrni měto,večer nebudi,nebo zanět šlach,nevim děkuji za odpověd,marodit nemohu
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jde o tzv. zaskakující prst digitus saltans. Na šlaše ohýbače prstu se vytvořil uzlík,  toho důvodu vázne volný pohyb šlachy v průchodu pod částí šlachové pochvy. Léčba těžších stavů je chirurgická uvolněním šlachové pochvy.
prim. Moster, Revmacentrum
Libuše  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověd.A jak se tomu da zabranit?je nějaka lečba?nebo tablety na šlachy?ten uzlík se nevstřeba?nechci žadne operace,děkuji