Bursitida kyčelního kloubu a vhodné sporty

Bursitida kyčelního kloubu a vhodné sporty

Sluníčko  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
od dubna mě trápí bolesti v oblasti kyčle. Po několika měsících mi byla diagnostikována bursitida. Po několika neúspěšných pokusech o léčbu v zahraničí a přetrvávajících bolestech jsem během října navštívila ortopeda v ČR, opět mi provedl rentgen, obstřik kortikoidy a poslal na rehabilitace. Ultrazvuk a diadynamické proudy. Po několikadenním zhoršení a bolestech to teď vypadá, že se vše pomalu začíná zlepšovat :)

Všichni lékaři mi řekli, že s bursitidou můžu vykonávat všechny činnosti i sporty. Do teď to vzhledem k bolesti nebylo moc možné. Posledně mi bylo řečeno, že nemám pohyby, které nejsou vhodné a které mě bolí. Ráda už by se zase k občasnému sportování vrátila, ale nechci to zezačátku moc pokoušet :) Nevíte, které sportovní aktivity a druh pohybu jsou vhodné a které ne??? :) nějak sem se v tom shonu nestačila zeptat. Co inline bruslení? Dynamická jóga? Běhání? Skákání přes švihalo? Plavání? Jízda na kole? Chození po horách prý vůbec nevadí :)
Máte nějaké rady či zkušenosti? Děkuju moooc. Mějte se sluníčkově :)
MUDr. René Moster CSc  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Brno
  • 11 odpovědí
  • 4 Likes
Zdravím,
bolesti v oblasti chocholíku kyčelního kloubu mohou vyplývat ze dvou důvodů. Jednak pro podráždění tíhového váčku (bursitis), jednak jako úponové bolesti úponu hýžďových svalů (entesopathia). Léčba je zpravidla konzervativní, jakou jste měla, navíc je vhodná i léčba rázovou vlnou. Vzhledem k tomu, že příčina je mimokloubní, nemusí se pacient v zátěži nikterak omezovat a lze pěstovat kterýkoli z oblíbených sportů
prim. Moster, Revmacentrum
Sluníčko  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Tak to je dobrá zpráva, děkuji za odpověď.
Hezký den
S.
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
ze sportů, které jste jmenovala můžete praktikovat všechny. Léčba lze obohatit případně i jinými elektrickými proudy s vyšším analgetickým účinkem nebo výrazným povolením svalových vláken. Další z možností je nechat si vyšetřit nohu na přístroji, který zaznamená přetížení a další obtíže vaší nohy. Poslední z možností je nechat si vyšetřit pohybový stereotyp a na míru vytvořit sadu cvičení. Pokud máte zájem, jsem Vám k dispozici na Modřanech.

S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
Sluníčko  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď. To je tedy dobrá zpráva :)
Uvidím jak se to tedy bude dál vyvíjet.
Hezký den
S.

Související zákroky