Bolest kolem kyčelního kloubu

Bolest kolem kyčelního kloubu

Iva  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den,
byla bych ráda, kdyby mi tu někdo poradil, jak léčit bolest kolem kyčelního kloubu. Podle rtg, ct a jiných vyšetření jsem zdravý člověk. Z vyšetření u ortopeda nebo neurologa vyplývá, že se jedná o blok sl. kloubu, blok střední Th, entezopatie VT femuru nebo bursitis troch. majoris. Mám velké bolesti hlavně v noci, jediná poloha, která nebolí, je na břiše. Je mi šedesát let, snažím se cvičit cviky, které mi dal fyzioterapeut, cvičím i na stroji a tak podobně. Žádné léky na bolest neužívám, nevím jestli je to dobré. Budu ráda, když mi někdo poradí, jak toto onemocnění léčit, trápí mě už asi pět let, k lékaři už nechci chodit, připadám si jako hypochondr. Metodu tzv. suchá jehla jsem už také zkusila, děkuji za jakoukoli odpověď Sochová.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
To je trochu moc dg na vysvětlení jednoho problému :-) . Vaši léčbu by měl někdo vést, vy by jste měl následovat jeho rady a doporučení. Pokud není zjevné hrubé patologie, která by to vysvětlovala, zapomeňte na svoje pocity , že někoho obtěžujete a najděte si jiného lékaře s požadavkem, ať váš stav řeší. A pak dělejte přesně to, co vám doporučí, ale choďte také na kontroly, dejte mu šanci Vás sledovat a hodnotit postupné výsledky léčby, ať jsou jakékoliv, je to také informace....
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Pokud zobrazovací vyšetření nic významného neprokázala, je to práce pro rehabilitačního lékaře nebo fyzioterapeuta. Je otázka, u jakého fyzioterapeuta jste zatím byla.. Najděte si nějakého, který Vás pořádně vyšetří a bude s Vámi manuálně pracovat. Elektroléčba a ostatní doplňky v tomhle nejsou moc k užitku.

FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

určitě navštivte jiného odborníka (rehabilitačního lékaře, fyzioterapeuta), který může řešit tyto potíže, které nejsou strukturálního původu a nevykazují nález na zobrazovacích metodách. K terapii mohu také doporučit léčbu pomocí rázové vlny, která by Vám mohla pomoci od nejenom nočních bolestí (viz XXXXXXXXXXXXXXXXXXX sekce články). Podle Vašeho klinického stavu pak dále určitě doplnit manuální terapií pod vedením zkušeného fyzioterapeuta.

Přeji brzkou nápravu Vašich potíží

Mgr. Jitka Marenčáková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX