Impingement syndrom

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.
FAQ

FAQ
FAQ
IP: *

Jak je úspěšná rehabilitace při impingement syndromu a jak často by měl pacient docházet?

(0)
   Odpovědět   
Hanka Hanka
návštěvník IP: *.228.104.26
Královéhradecký kraj
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den.Již několik měsíců mě bolí pravé rameno.Byla jsem u ortopedky a jako diagnozu mi sdělila impingment syndrom.Při první návštěvě mi aplikovala obstřik,který mi na čas pomohl,ale vše se vrátilo zpět.Druhý obstřik mi již aplikovat nechtěla a předepsala mi cvičení v kombinaci s magnety.Nejen,že při cvičení docela trpím bolestí,ale bolest se ještě zhoršila a hybnosti to taktéž nepomohlo.Chtěla bych se zeptat,zda je toto normální průběh léčby.Je mi 41 let a docela ráda sportuji,což momentálně není možné.Děkuji za odpověď Hanka

(0)
   Reagovat   
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice
bronze member Basic member IP: *.102.3.214
Praha
Počet příspěvků: 247

Reakce na Hanka

Dobrý den Hanko, pouhý obstřik bez reedukace pohybových stereotypů bývá obvykle neúpěšný, proto je vhodné jej kombinovat s fyzioterapií,která by v případě zhoršení bolestí měla více využívat uvolňovacích a relaxačních technik a dalších anlgetických procedur. Na vaši otázku by vám měl nejlépe odpověďet váš fyzioterapeut. Mgr Hana Vašíčková

(0)
   Reagovat   
Revmacentrum® Revmacentrum®
platinum member Premium member IP: *.102.17.147
Brno
Počet příspěvků: 2011  ( 3)

Reakce na Hanka

Zdravím,
impingement syndrom je degenerativní onemocnění ramenního kloubu a tkání kolem kloubu. Příčin je mnoho. Aplikace kortisonoidu řeší jen následek - akutní zánět ramenního kloubu, který vyvolala příčina. Tu je třeba zjistit vhodnou zobrazovací technikou (RTG, ultrazvuk, magnetická rezonance). Po té lze navrhnout kauzální léčbu vč. rehabilitace.
prim. Moster, Revmacentrum

(0)
   Reagovat   
arnost123 arnost123
návštěvník IP: *.70.82.128
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobry den, pred tremi mesici me probudila silena bolest ramene . Sla jsem k oropedovi a ten mi rekl ,ze to mam impingement syndrom . Dal mi obstrik a ortezu ,potom me poslal na MR kde zjistily ,ze mam natrzenou manzetu rotatoru. chodila jsem na rehab. po kterych me bolest celkem povolila ,ale asi tak za tyden me zaclo rameno znovu bolet a chytaji me do toho krece i az do cele ruky, jeste k tomu me zaclo bolet i lopatka a pod lopatkou se mi udelala boule . je mozne ,ze by to melo vse do hromadx spojitost ? a co mam delat? dekuji Monika

(0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Impingement syndrom

Komerční sdělení: Čeká vás operace? Potřebujete být co nejdříve zase fit? Chcete urychlit vstřebávání otoků a krevních podlitin po operaci a podpořit nekomplikované hojení?