Komplikace po operaci menisku

Komplikace po operaci menisku

Edita  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
jsem třetí měsíc po operaci menisku, který byl natržený. Část přirostla zpět a část odstraněna. Koleno je pohyblivé v plném rozsahu, ale při úplném dřepu cítím silný tlak, jako kdyby mi koleno někdo přifoukl jako balonek. Jedná se o vodu ? Je třeba ji odsát nebo se může ještě vstřebat ? Jsou nějaké nevýhody po odsátí vody - tvoří se znovu, jak dlouho ?
Děkuji za odpověď.
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,

podle Vašeho popisu se může jednat o vodu či otok. Pokud je tam zmnožení tekutiny, bylo by vhodné navštívit lékaře a provést punkci. Pokud bude vaše koleno v neideálním nastavení oproti kyčelnímu kloubu a chodidlu, bude se otok a případná náplň pravidelně vracet. Čas v tomto případě je individuální, někteří pacienti trpí návratem v rámci dvou tří týdnů. Je možné využít konzervativní cestu a zkusit koleno nejdříve "zacentrovat" a posléze případně punkce. Stejně tak je možné postup otočit.

S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
Edita  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji Vám za odpověď. Prosím ještě o vysvětlení pojmu "zacentrovat".

Reakce na Edita

Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
jedná se o optimální nastavení svalových a kloubních struktur do "bodu" kdy pro kostní struktury dochází k minimálnímu opotřebení a svaly pracují v ideálním režimu.

S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí