Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Injekce kyseliny hyaluronové do kolena - Operace kolene - operace menisku - Diskuze

Injekce kyseliny hyaluronové do kolena

Injekce kyseliny hyaluronové do kolena

Pavel
Dobry den, pred 10ti lety jsou mel uraz kolena, kde mi od te doby chybi kousek chrupavky ve femuro patelarni oblasti. V tuto dobu nemam zavaznejsi obtize, ale tem bych chtel predchazet a zejmena bych chtel predchazel atroze. Jako prevence mi byly doporuceny injekce kyseliny hyaluronove. Zaroven jsem vsak slysel nazor od jineho lekare, "pokud te to neboli, tak si do kolena nic pichat nenechej" A tak chci se zeptat, zda jsou s aplikaci uvedeneho pripravku spojeny nejaka rizika a pokud ano tak jaka. Predem diky za odpovedi.
MUDr. Nikolas Pávek  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Brno, Velké Meziříčí
  • 3 odpovědí
Dobrý den. Souhlasím s názorem pokud to nebolí a není žádný problém nepíchat do kolene nic preventivně. Také si nemyslím, že aplikací k. hyaluronové by jste mohl předejít artróze. Já aplikuji takovéto injekce většinou po artroskopické operaci např. pro odstranění menisku, někdy také při bolestivých artrózách kolene, pacienti většinou pociťují úlevu od bolesti, které je, ale přechodná. Injekce k. hyaluronové jsou také poměrně drahé. S pozdravem dr. Pávek

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí