Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ortéza na běh po plastice předního zkříženého vazu - Koleno - plastika předního zkříženého vazu - Diskuze

Ortéza na běh po plastice předního zkříženého vazu

Ortéza na běh po plastice předního zkříženého vazu

Helena  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den,
jsem 2 měsíce po operaci menisku, lékař mi sdělil, že mám přetržený přední křížový vaz, a že by byla vhodná plastika.
Chci se prosím zeptat na kolenní ortézu, před operací jsem 3 roky pravidelně běhala, dosti sportuji. Na Internetu jsem se dočetla, že asi nejlepší je čtyřbodová kolenní ortéza(např.: http://www.sanomed.cz/e-shop/dolni-koncetiny/koleno/poraneni-vazu/0093818). v obchodech s lékař. pomůckami mi pořád doporučují ty drahé za 16-20 tisíc korun.
Chci se zeptat, jestli je vhodné si ji koupit, a po operaci běhat s ortézou, nebo si myslíte, že potom nebude třeba?? Je to dosti peněz, ale chci udělat to nejlepší pro své zdraví.. Předem velice děkuji.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

po operaci Vám stačí ortézu nosit jen krátkodobě, po doporučení lékařem operatérem. Ale na běhání bych ji rozhodně nenosila. Svaly pod ortézou ochabují, což je přesný opak toho, co po nich potřebujeme. Potřebují se vytrénovat a koleno stabilizovat. Doporučuji navštívit kvalitní fyzioterapii s mobilizacemi a měkkými technikami, ale především cvičením na neurofyziologickém podkladě (cvičení na nestabilních plochách, stimulace plosek,...), pro urychle ní regenerace aplikaci rázové vlny fokusované či radiální a používat na běh kineziotaping (kineziotejpink), který svaly okolo kloubu stimuluje ke správné aktivitě a stabilizaci kloubu při běhu.

S pozdravem
Mgr. Iva Bílková

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí