Úraz po čerstvé plastice ACL a menisku

Úraz po čerstvé plastice ACL a menisku

Tanicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den. Je mi 22 let a jsem 7 tydnu po plastice ACL metodou BTB + odstraneni male casti menisku + mala uprava chrupavky. Ohyb do 120 stupnu, plne propnuti. Musim nosit ortezu, protoze mam vyrazne ochable stehenni svalstvo. O pulnoci se mi stal uraz, kdyz jsem sla silene unavena na toaletu bez ortezy s jednou berli a berle mi zkrizila cestu, podjela pod skrin a ja pres ni musela prepadnout a dopadnout na kolena do pravdepodobne ostrejsiho uhlu. Prudkou a celkem velkou a neprijemnou bolest, nevim jestli lupnuti, jsem ucitila jeste ve vzduchu. Muselo dojit k nejakemu rotacnimu pohybu nebo podlomeni. Nepamatuji si, co se presne stalo, byla jsem v malinkem soku. Koleno trochu nateklo. Zaledovala jsem to a sla spat s tim, ze nasledujici den pujdu ke svemu doktori, ktery me operoval.
Rano- koleno propnu, ale s neprijemnym pocitem na zadni strane kolena, ohnu take do tech 120, ale zase s takovym tahavym pocitem v zadni casti kolena. Koleno oteklo trochu vice. Chuze se nezmenila, doslapnu, necitim nejake vyrazne pichani, jen zase tu zadni stranu trochu.
Doktor si me prohlidl, rekl, ze koleno je stabilni, ze tam neni voda, tudiz by nemelo dojit k pretrzeni ACL. Zeptala jsem se na menisky, take rekl, ze by se nim nemelo nic stat. A vysvetlil, ze moje koleno ted drzi prevazne vazy, protoze mam hrozne ochable stehno. Kontrolu mam za mesic. Jeste se poptam u sve fyzioterapeutky.
Co si o tom myslite? Mohla ta prudka, celkem velka a neprijemna bolest znamenat jen nejake natazeni? Nebo jak to nemam jeste poradne zhojene, tak to proste zabolelo pri te unave? Zasilam fotografii otekleho kolena na dalsi den a ohyb.
Predem dekuji za odpovedi

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí