Bolest kolene při ohnutí

Andy návštěvník
  • 1 odpovědí

Bolest kolene při ohnutí

Andy  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Olomoucký kraj
Dobrý den
Jen bych se chtěla zeptat, co dělat při bolestech kolene..
Při chůzi ze schodů, do schodů, sezení asi hodinu v kině-nepříjemná bolest.Jakmile není možnost si koleno natáhnout tak je zle a bohužel poslední asi dva týdny i při jízdě autem,jakmile se koleno dostane asi někde do poloviny pohybu, tak se to nedá vydržet.Tento týden je to horší a horší..byla jsem na ortopedii a lékař mi řekl, že budu chodit na rehabku a užívat Aulin,ale možno jen měsíc..Rentgen bez nálezu, koleno prý mám oteklé a docela mi v něm něco tepe..Kdyby prý nepřestalo bolet, že mám znovu přijít,ale proč mám tedy horečku?Doktor mi připadal, jako když to nic není..Je možný zánět nebo tak něco?Děkuji za odpovědˇ.
Kremlová
Odborníci v okolí
Revmacentrum® Premium member
  • 2046 odpovědí
  • 18 Likes
  • 2046 odpovědí
  • 18 Likes
Zdravím, paní Kremlová,
podle Vašich potíží soudím, že se může jednat o poruchu chrupavky čéšky kolenního kloubu, tzv. chondropatii. Klinické vyšetření vč. ultrazvukového vyšetření jistě upřesní tuto diagnózu. Pokud se bude jednat o toto onemocnění, osvědčila se nám léčba rázovou vlnou, která zlepší metabolizmus chrupavky a která je bez jakýchkoli vedlejších účinků.
www.revmacentrum.cz
www.razovavlna.eu
Andy návštěvník
  • 1 odpovědí
Andy  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Olomoucký kraj
Dobrý den, bohužel se to nejspíš vyplnilo a spíš i hůř..
Po 14 dnech od první návštěvy lékaře jsem to nemohla vydržet a dne jsem šla k jinému, proběhla kontrola sono a nález byl:Dnes koleno s otokem a výpotkem,výpotek ale sklovity neagresivní.
Sono. synovitidaa prosak kolena výrazný.
Retropatell. chondropthie lehká
Dg:yodrps genius 1 dx. M2546
TH: evakuace DI+M do kolena.
Rp. Melovis 1.
Kontrola za měsíc, při nelepšení dop revmatolog. vyš. 66949 09137

Mít dvakrát po sobě v kolenu z každé strany injekci, no nebuud lhát-tekly i slzy....
Byla jsem strašně a jsem naštvaná na předchozího doktora, který mně poslal jen na rentgen, poté mi řekl že to není tak strašné a poslal na rehabku a nařídil Prissnitze....Absolutní ...takový člověk má být v důchodě dokonce na to vypadal,ale to je vedlejší...
Kdybych se včera večer netrápila v křečích a nezařídilan si to jinde, tak s tímhle chodím pěkně dlouho a se zánětem jako idiot na rehabku, opravdu směšné.
Taky mi dnes řekl, že mám začínající artritidu, nevím zda je to v mých letech možné..22 let
Ale chci se ještě zeptat, neměla bych tu rehabilitaci zrušit, bohužel jsem se ho v té bolesti zapomněla zeptat:)...
Děkuji za Váš názor..
Kremlová A.
Revmacentrum® Premium member
  • 2046 odpovědí
  • 18 Likes

Reakce na Andy

• 2046 odpovědí
  • 18 Likes
Zdravím, paní Kremlová, tak jsme se "skoro" trefili, že? V každém případě doporučuji kolenní kloub napřed zklidnit. Nitrokloubní injekce začne působit naplno až po 14 dnech,teprve po té bude lépe, ale lze předpokládat, že i dříve. Po té terpve bych ordinoval RHB, pokud bude nutná. Poraďte se ale napřed o vhodném typu RHB s kolegou.
www.revmacentrum.cz
www.razovavlna.eu
sasho návštěvník
  • 1 odpovědí
sasho  |  Praha
  • 1 odpovědí
 |  Praha
Zdravím Vás Andy nevím jestli sem ještě chodíte "na diskuzi", jen chci říct, že jsem si přešla úplně stejnou bolestí jako vy. Přesně jak to všechno popisujete sedí i na mne. Stalo se mi to před cca 4 lety a jěště k tomu se mi obě kolena naplnila vodou (3 týdny jsem nemohla nohy ohnout)pak to přešlo, kolena boleli a taky bolej, ale již se mi vodou nenaplnili. Byla jsem před nedávnem u ortopeda (bolest kolen se opět zhoršuje) a ten mě poslal na RTG, kde zjistil že mám poruchu chrupavky čéšky. Dostala jsem Condrosulf 800 a poctivě je beru, řekl že by to mělo pomoc, tak doufám :-) Přeji Vám hodně zdraví a hl.bez bolesti.
Jinak mne tenkrát bylo 22 let jako Vám.
s4br1nk4 návštěvník
  • 1 odpovědí

Reakce na sasho

s4br1nk4  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
dobrý den mám také problémy s kolenem když chodím tak vtom kolenu to píchá a jak ležím tak také a je to tlak bolí mě celé koleno a hlavně ta kost prosím za odpověd na e-mail a.sabrina@seznam.cz děkuji sabrina
Ivča návštěvník
  • 2 odpovědí
Ivča  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Dobry den v zimě jsem minuly rok spadla na kolena a jak jdu do schodu tak mě to strášně bolí a taky i při sedě nevim jak mam se lečit, a nevim jaka je diagnoza|Prosim Vás porad te my co mam dělat. Budu moc vděčná Děkují Předem.
Ivča návštěvník
  • 2 odpovědí

Reakce na Ivča

Ivča  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
muj email je Usher09@seznam.cz
  • 450 odpovědí
  • 10 Likes

Reakce na Ivča

• 450 odpovědí
  • 10 Likes
Dobrý den, doporučuji Vám u odborníka vyloučení vážného poškození vazů a menisků. Pokud půjde dále jen o bolest a lehké poškození, doporučuji terapii rázovou vlnou. Regenerace tkání prochází velice rychle. Můžete ji kombinovat i s lymfodrenážemi dolních končetin. Efekt terapie je pak vysoký (rychlé snížení bolestivosti a otoku, zvýšení hybnosti, rychlé navrácení do běžných denních činností a sportu)

Přeji krásné jaro, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
maty návštěvník
  • 1 odpovědí
maty  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Jihočeský kraj
Dobry den, je mi 21 a hraji aktivne basketbal.Leve koleno jsme mel pred 6 lety zlomene a stale je stehno hubenejsi nez prave, a tato noha je navic odrazova, takze mnohem vice namahana. Kdyz se pred treninkem rozcvicuju tak koleno poboliva ale kdyz je zahrate uz to neni tak hrozne a zase zacne bolet az doma po treninku. Bolest se nachazi v oblasti rekl bych pod ceskou a v okoli cesky, napr. kdzy si s cesou mirne hybu tak to boli nebo kdyz si na ni zaklepu prstem tak je to takova nepopsatelna boles. Koleno boli i pri chuzi do schodu i ze schodu. Myslim si, ze vazy by to byt nemusely a menisky asi take ne. Je to takova nepopsatelna boles ani pichani ani talceni, myslim si ze mam neco s ceskou. Nemate nekdo zkusenosti s mym probleme ? dekuji za odpoved
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Koleno - stabilizace čéšky