Bolest kolene při ohnutí  

Andy
Andy Andy
návštěvník
Olomoucký kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den
Jen bych se chtěla zeptat, co dělat při bolestech kolene..
Při chůzi ze schodů, do schodů, sezení asi hodinu v kině-nepříjemná bolest.Jakmile není možnost si koleno natáhnout tak je zle a bohužel poslední asi dva týdny i při jízdě autem,jakmile se koleno dostane asi někde do poloviny pohybu, tak se to nedá vydržet.Tento týden je to horší a horší..byla jsem na ortopedii a lékař mi řekl, že budu chodit na rehabku a užívat Aulin,ale možno jen měsíc..Rentgen bez nálezu, koleno prý mám oteklé a docela mi v něm něco tepe..Kdyby prý nepřestalo bolet, že mám znovu přijít,ale proč mám tedy horečku?Doktor mi připadal, jako když to nic není..Je možný zánět nebo tak něco?Děkuji za odpovědˇ.
Kremlová

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
Revmacentrum®
Revmacentrum® Revmacentrum®
Premium member
Brno
Počet příspěvků: 2040  ( 17)

Zdravím, paní Kremlová,
podle Vašich potíží soudím, že se může jednat o poruchu chrupavky čéšky kolenního kloubu, tzv. chondropatii. Klinické vyšetření vč. ultrazvukového vyšetření jistě upřesní tuto diagnózu. Pokud se bude jednat o toto onemocnění, osvědčila se nám léčba rázovou vlnou, která zlepší metabolizmus chrupavky a která je bez jakýchkoli vedlejších účinků.
www.revmacentrum.cz
www.razovavlna.eu

Díky!  (0)
   Reagovat   
Andy
Andy Andy
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, bohužel se to nejspíš vyplnilo a spíš i hůř..
Po 14 dnech od první návštěvy lékaře jsem to nemohla vydržet a dne jsem šla k jinému, proběhla kontrola sono a nález byl:Dnes koleno s otokem a výpotkem,výpotek ale sklovity neagresivní.
Sono. synovitidaa prosak kolena výrazný.
Retropatell. chondropthie lehká
Dg:yodrps genius 1 dx. M2546
TH: evakuace DI+M do kolena.
Rp. Melovis 1.
Kontrola za měsíc, při nelepšení dop revmatolog. vyš. 66949 09137

Mít dvakrát po sobě v kolenu z každé strany injekci, no nebuud lhát-tekly i slzy....
Byla jsem strašně a jsem naštvaná na předchozího doktora, který mně poslal jen na rentgen, poté mi řekl že to není tak strašné a poslal na rehabku a nařídil Prissnitze....Absolutní ...takový člověk má být v důchodě dokonce na to vypadal,ale to je vedlejší...
Kdybych se včera večer netrápila v křečích a nezařídilan si to jinde, tak s tímhle chodím pěkně dlouho a se zánětem jako idiot na rehabku, opravdu směšné.
Taky mi dnes řekl, že mám začínající artritidu, nevím zda je to v mých letech možné..22 let
Ale chci se ještě zeptat, neměla bych tu rehabilitaci zrušit, bohužel jsem se ho v té bolesti zapomněla zeptat:)...
Děkuji za Váš názor..
Kremlová A.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Revmacentrum®
Revmacentrum® Revmacentrum®
Premium member
Brno
Počet příspěvků: 2040  ( 17)

Reakce na Andy

Zdravím, paní Kremlová, tak jsme se "skoro" trefili, že? V každém případě doporučuji kolenní kloub napřed zklidnit. Nitrokloubní injekce začne působit naplno až po 14 dnech,teprve po té bude lépe, ale lze předpokládat, že i dříve. Po té terpve bych ordinoval RHB, pokud bude nutná. Poraďte se ale napřed o vhodném typu RHB s kolegou.
www.revmacentrum.cz
www.razovavlna.eu

Díky!  (0)
   Reagovat   
sasho
sasho sasho
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Zdravím Vás Andy nevím jestli sem ještě chodíte "na diskuzi", jen chci říct, že jsem si přešla úplně stejnou bolestí jako vy. Přesně jak to všechno popisujete sedí i na mne. Stalo se mi to před cca 4 lety a jěště k tomu se mi obě kolena naplnila vodou (3 týdny jsem nemohla nohy ohnout)pak to přešlo, kolena boleli a taky bolej, ale již se mi vodou nenaplnili. Byla jsem před nedávnem u ortopeda (bolest kolen se opět zhoršuje) a ten mě poslal na RTG, kde zjistil že mám poruchu chrupavky čéšky. Dostala jsem Condrosulf 800 a poctivě je beru, řekl že by to mělo pomoc, tak doufám :-) Přeji Vám hodně zdraví a hl.bez bolesti.
Jinak mne tenkrát bylo 22 let jako Vám.

Díky!  (0)
   Reagovat   
s4br1nk4
s4br1nk4 s4br1nk4
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na sasho

dobrý den mám také problémy s kolenem když chodím tak vtom kolenu to píchá a jak ležím tak také a je to tlak bolí mě celé koleno a hlavně ta kost prosím za odpověd na e-mail a.sabrina@seznam.cz děkuji sabrina

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ivča
Ivča Ivča
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Dobry den v zimě jsem minuly rok spadla na kolena a jak jdu do schodu tak mě to strášně bolí a taky i při sedě nevim jak mam se lečit, a nevim jaka je diagnoza|Prosim Vás porad te my co mam dělat. Budu moc vděčná Děkují Předem.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ivča
Ivča Ivča
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ivča

muj email je Usher09@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o. FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
Basic member
Praha
Počet příspěvků: 448  ( 10)

Reakce na Ivča

Dobrý den, doporučuji Vám u odborníka vyloučení vážného poškození vazů a menisků. Pokud půjde dále jen o bolest a lehké poškození, doporučuji terapii rázovou vlnou. Regenerace tkání prochází velice rychle. Můžete ji kombinovat i s lymfodrenážemi dolních končetin. Efekt terapie je pak vysoký (rychlé snížení bolestivosti a otoku, zvýšení hybnosti, rychlé navrácení do běžných denních činností a sportu)

Přeji krásné jaro, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Díky!  (0)
   Reagovat   
maty
maty maty
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobry den, je mi 21 a hraji aktivne basketbal.Leve koleno jsme mel pred 6 lety zlomene a stale je stehno hubenejsi nez prave, a tato noha je navic odrazova, takze mnohem vice namahana. Kdyz se pred treninkem rozcvicuju tak koleno poboliva ale kdyz je zahrate uz to neni tak hrozne a zase zacne bolet az doma po treninku. Bolest se nachazi v oblasti rekl bych pod ceskou a v okoli cesky, napr. kdzy si s cesou mirne hybu tak to boli nebo kdyz si na ni zaklepu prstem tak je to takova nepopsatelna boles. Koleno boli i pri chuzi do schodu i ze schodu. Myslim si, ze vazy by to byt nemusely a menisky asi take ne. Je to takova nepopsatelna boles ani pichani ani talceni, myslim si ze mam neco s ceskou. Nemate nekdo zkusenosti s mym probleme ? dekuji za odpoved

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Koleno - stabilizace čéšky