Alergie na kov a operace kolene

Alergie na kov a operace kolene

Alena61  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v dubnu mě čeká operace HTO kolene.Mám poškození kol.kloubu na 3st. V předoperačním dotazníku je psané, že by pacient neměl být alergický na "kov" .Já mám alergii na nikl / bylo mě prokázáno před 15lety/ vadí mě knoflíky od riflí, háčky u podprsenky atd..Mám to hlásit? Děkuji za odpověď Alena.
Naďka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den paní Aleno61,
já mám také potvrzenou alergii na nikl a chrom. V současné době jsem před operací TEP kolene. Nechala jseme si udělat nové testy, ale vím, že tato alergie je trvalá. Tuto alergii je nutné oznámit, neboť lékař by měl zvolit náhradu, která je vhodná pro tyto alergiky a kterou organismus přijme. Pojišťovna pak tuto náhradu musí schválit, neboť je dražší.
Paní Aleno, pokud jste již po operaci, můžete mi sdělit, jak se |vám daří a zda vše proběhlo v pořádku?
Děkuji a přeji vše dobré. Naďka
Alena61  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den p.Naďko, tak 19tého ledna to byl rok co jsem po operaci kolene,ale pan doktor myslel, že mně TEP oddálí cca o 6 let tak mně udělal místo TEP říká se tomu OSA rovnali mi kost o 11st a dali titánovou desku.Nepomohlo mně to vůbec, noha mi natýká, chodím s holí a teď mi na kontrole řekl, že operace TEP může být nejdříve letos v září.Takže jsem si vytrpěla své a zbytečně.Tak o alergii jsem jim řekla a oni mně vysvětlii, že titán.deska nevadí.V každém případě držím palce ať Vám všechno dobře dopadne.Zdravím Vás Alena

Reakce na Alena61

Naďka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Zdravím Vás,p. Aleno. Tak to je určitě velmi nepříjemné, držím palce,aby se TEP povedla. Ano, lékař má pravdu, titanem potažené náhrady na TEP jsou určené skutečně pro ty, co mají alergie na kov, pokud to ovšem není titan. Dnes jsem ukončila testy na alergii, obsahem bylo i pět kovů a niklsulfát. Na niklsufát jsem alergická a tak bych měla dostat odpovídající , zřejmě titanem potaženou náhradu od f.Zimmer, či jinak ošetřenou náhradu či od f. Bayer. Výběr je ovšem na lékaři, neboť při výběru je nutno brát v úvahu mnoho odborných lékařských hledisek a stavu kolena.
Děkuji za podporu, já se termín dozvím v únoru.
Mějte se hezky a také držím palce. Naďka

Reakce na Naďka

Alena61  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď, držím Vám také moc palce ať Vám vše dobře dopadne. Až budete po operaci, tak jestli můžu poprosit, ozvěte se. Mějte se hezky.Alena.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí