Koleno - totální endoprotéza

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.
hanička hanička
návštěvník IP: *.91.150.14
Ústecký kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,měla bych jeden dotaz.Je mi 45 let a jsem 6 let po tep kolena.Poslední asi rok mě koleno dost bolí.Lékař aniž by mě vyšetřil tak mi tvrdí ,že není možné aby mne koleno bolelo,že zatak krátkou dobu,není možné,aby se tep opotřebovala.mám takové bolestí,že sotva chodím.Navíc mám koleno nestabilní.Jaké jsou možnosti léčby abych neměla velké bolesti a aby se mi koleno při každém kroku nevyklalo? DĚKUJI

(0)
   Odpovědět   
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov
silver member Basic member IP: *.255.255.255
Přerov
Počet příspěvků: 185

bolesti mohou pocházet z více věcí, jak z kolena, tak mimo něj.Bez velmi důkladného klinického vyšetření zkušeným ortopedem je možné spekulovat, těžko asi léčit.
Viklavost, pokud je výrazná, může být také jednou z příčin bolesti- obecně. Obecně je možno říct, že pokud viklavost vadí, zkusil bych vhodnou ortezu ( na viklavost kolena s kloubem a postranní výztuží), další možností je operační řešení- snad.

(0)
   Reagovat   
Soňa Soňa
návštěvník IP: *.242.82.58
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Už delší dobu mám bolesti v koleně, TEP mi byla dělána před dvěma lety, zejména když vstávám a chodím. Poraďte co mám dělat.

(0)
   Reagovat   
Revmacentrum® Revmacentrum®
platinum member Premium member IP: *.102.16.249
Brno
Počet příspěvků: 2011  ( 3)

Reakce na Soňa

Zdravím,
po umělé kloubní náhradě jistě chodíte na plánované pooperační kontroly na pracoviště, kde operace byla dělána. Jistě Váš operatér se bude ptát, jak se Vám daří. Pokud je kontrola plánována až za delší dobu, objednejte se na dřívější kontrolu.
prim. Moster, Revmacentrum

(0)
   Reagovat   
marie marie
návštěvník IP: *.136.172.27
Praha
Poslat soukromou zprávu

dobrý den, jsem 3 měs po totální výměně koleního kloubu, 1měs po jednoměsíční rehabilitaci v lázních Karviná Darkov. dodnes trpím neustupujícími bolestmi v oblasti koleního kloubu, ohebnost cca do 80st při bolesti, bolesti jsou z vnější strany kloubu ( mám pocit zauzlování a neustálého přeskakování něčeho vevnitř - neumím se odborně vyjádřit). dle vyjádření ošetřujících lékařů a rtg je operace vpořádku. je dle Vašeho názoru tento průběh v pořádku?
děkuji za odpověď.
Marie Tyrnová

(0)
   Reagovat   
Mgr. Iva Bílková Mgr. Iva Bílková
platinum member Premium member IP: *.70.94.136
Praha
Počet příspěvků: 393  ( 4)

Reakce na marie

Dobrý den,

je bohužel poměrně velké procento klientů, kteří pooperační stav TEP kolenního kloubu snáší špatně a trpí obdobnými problémy. Často bývá koleno i horké, oteklé a celkově bolavé, přestože operace i vhojení náhrady proběhlo dobře.
Váš stav samozřejmě není funkčně vpořádku, přestože anatomicky na RTG vše je perfektní. Na RTG nebývají dobře patrné měkké tkáně (svaly, šlachy, vazy..),které Vám způsobují funkční poruchu kolene. Doporučuji Vám vyhledat fyzioterapeuta, který by Vám mohl nabídnout terapi vedoucí ke snížení otoku, zvýšení hybnosti a stabilizaci kolenního kloubu, ale i drobných kloubů nohy, kyčle ....

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
www.fyzioklinika.cz

(0)
   Reagovat   
marie marie
návštěvník IP: *.136.151.110
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Mgr. Iva Bílková

Děkuji za odpověď na můj dotaz. Ještě prosím o sdělení několik pokynů jak nejúčinněji pomoci těm šlachám, aby se zmobilizovaly. Rehabilitaci mám již zajištěnou, ale až za 10 dní, tak bych nerada ztrácela čas. Děkuji Tyrnová

(0)
   Reagovat   
pedy pedy
návštěvník IP: *.243.198.221
Karlovarský kraj
Poslat soukromou zprávu

dotaz jsem 25 dní po TEP kolene jak dlouho bolí koleno .Už nevím v jaké poloze mam spát poradíte mi dekuji

(0)
   Reagovat   
pm pm
návštěvník IP: *.255.255.255
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, maminka (75let) byla před půl rokem na výměně kolene a teď je oteklé, bolí, přeskakuje jí čéška. Podle krve má sedimentaci 52. Je nějaké neinvazivní řešení v takové situaci? Děkuji PM

(0)
   Reagovat   
lenka lenka
návštěvník IP: *.146.209.100
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, mám 68 let a jsem 6 měsíců po výměně kolenního kloubu a stále mě při chůzi nebo prohnutí noha bolí a mám ji těžkou. Chtěla bych se zeptat, jestli je něco špatně, nebo to chce víc času. Děkuji za odpověď.

(0)
   Reagovat   
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek
platinum member Basic member IP: *.136.167.47
Liberec
Počet příspěvků: 150

Reakce na lenka

Dobrý den,
pokud pominou pooperační bolesti během několika málo týdnů, není pak už bolest kolene normální. Objednejte se na ortopedii nebo k lékaři, který Vás operoval, a tam by měli zjistit příčinu přetrvávajících bolestí.

(0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Koleno - totální endoprotéza

Komerční sdělení: Čeká vás operace? Potřebujete být co nejdříve zase fit? Chcete urychlit vstřebávání otoků a krevních podlitin po operaci a podpořit nekomplikované hojení?