Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Průběh totalní endoprotézy kolene - Koleno - totální endoprotéza - Diskuze

Průběh totalní endoprotézy kolene

Průběh totalní endoprotézy kolene

Elus  |  návštěvník  |  Florida
  • 3 odpovědí
Prosim sdelte, jak probiha totalni endoproteza kolene, mate nekdo zkusenost, napiste , dekuji
Čeněk  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 6 Likes
Ve věku 70ti let jsem 10/2015 prodělal výměnu kolenního kloubu. Operace byla bez komplikací. Druhý den po operaci již problematický pohyb o berlích. Po 7. dnech přesun na rehabilitaci ve stejném objektu nemocnice v MB. Rehabilitace v mém případě byla velmi bolestivá. Jedná se o ohýbání kolene s pomocí rehabil.sestry 2x denně po 10ti minutách, 2x denně jsem dostával mechanickou dlahu na 10 minut , kde se dá nastavit úhel ohýbání . Po 14ti dnech jsem nedokázal 90stupnů, což je individuální. Nutné je individuálně na lůžku koleno ohýbat a ohýbat přes bolest. V rámci rehabilitace je nutno se učit chodit o berlích s dopomocí.
Po propuštění z rehabilitace jsem si půjčil domů mechanickou dlahu za 250 Kč/ den. Denně jsem cvičil 3x po 1hodině a přidával ohyb. Po 3.nedělích jsem dosáhl 120ti stupnů což je maximum a dle chirurga velký úspěch. Následně jsem cvičil na rotopedu a přes bolest snižoval posed a tím i úhel. Před Silvestrem jsem seděl na kole a udělal první km. Do lázní jsem šel v lednu již bez problémů, byla to ztráta času. Výsledek skvělý a přestalo bolet i druhé koleno, které mělo jít též na výměnu letos. Zopakuji : nutná dlaha , rotoped, vůle , ostatní rehabilitace je zbytečná. Přeji úspěch. ČF
Mah  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Díky ale stále se bojím.
Elus  |  návštěvník  |  Florida
  • 3 odpovědí
Eli, ahoj pane Cenku,dekuji za podrobny popis operace kolene, jeste jakou jste si vybral anestezi, ja nejsem pro lokalni do patere, ani nahodou, uspat a hotovo, I jinak me tedy desite temi uhly ohybani,jeste jak jste byl dlouho v nemocnici, na portale pisi ze 14 dni a na rehablititace az sjoro kdyz uz chodite, a sdelte ty rehabilitace vam predepisi, nebo si je musite zaridit sam bezplatne??! Lazne take bezplatne?!! Diky za opoved Eli

Reakce na Elus

Čeněk  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 6 Likes
Eli. Anestezii nechám na Vás a dle kondice srdce určí lékař.
Po operaci jsem byl týden na pooperačním pokoji a následně 14 dní na rehabilitačním patře stejného objektu. V případě , že chirurgie nenavazuje na rehabilitaci tak vás odešlou do lázní .
Dnes s odstupem bylo moje řešení bylo nejlepší.
Jinak přes doporučení chirurga, obvod"áka si sama ( dejte na doporučení podobné kategorie pacientů) , vyberete lázně a dáte pojišt"ovně papíry. Nástup do 3.měsíců od zákroku.! V případě , že si vyberete jako já samostatný pokoj jako já , tak jsem platil za 3 neděle cca 7500,-. Ceny si zjistěte na internetu, můžete to mít i gratis , ale....
Mějte se čf

Reakce na Čeněk

Elus  |  návštěvník  |  Florida
  • 3 odpovědí
Ahoj Cenku,
dekuji za obsirnou zpravu, tak to me budou operovat v Motole na ortopedii, ja jsem ted v zahranici, letim 12 domu a budu obehavat vse, uz sotva lezu, neberu rok nic, ale v jadru jsem lenosila, takze se to uklidnilo, ale jak clovek zacne moc chodit, tak je to jasne znat, ze je koleno "vylagrovane", no to mame z toho sportu, ja z baletu, takze "sportem k invalidite ze, diky moc, a nekdy zase ja tady napisi postup, ktery absolvuji, diky Cenku zdravim, a drzim palecky at to chodiiiii!!!!!

Reakce na Elus

Čeněk  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 6 Likes
Eli, zapomněl jsem . Ty rehabilitace vám předepíše ortoped po těch 3.nedělích, na př.vodoléčbu, gratis. Půl hodiny jsem si máchal-ohýbal v teplé vodě koleno. Měl jsem tam jít 10x, byl jsem tam jednou a stačilo.V lázních z 10ti procedur byly kvalitní dvě, bazén a individuální tělocvik, možná i lymfodrenáže, ale to by museli být správně naprogramované, atd. Opakuji ,ztráta času.
Já jsem se též sportem dopracoval do této situace, ale stálo to za to !!!
č

Reakce na Čeněk

Elus  |  návštěvník  |  Florida
  • 3 odpovědí
Ahoj Cenku,

dekuji moc za radu, to jsem tedy zvedava jak dopadnu ja, ted jsem u rodiny na Floride a macham se v teple morske vode, mela by pomoci a jinak jsem objevila v bazenu jsou trysky, zkusila jsem tam to bolave koleno a bylo nejak podivne dobre, dokonce i nejake zilky na nohou vymizely, tak si v duchu rikam, ze samolecba bude nejlepsi, no ale to jen tak v kostce, nevyhnu se te operaci, take moje kamaradka jde na druhou operaci kycelniho kloubu, a uz ted predem ji dcera zajistuje lazne, a psala mi, ze to je takoveho papirovani, ze tonejde zvladnout, a mimo jine predoperacnich vysetreni snad i mozku, no to si delaji lekari snad legraci, tak Cenku moc Vam drzim palecky at behate jako certik, a ja doufam, ze az bude vse OK, ze si troufnu navyslap na Snezku, ted se tomu smeji, protoze to neni zadna lehka tura, kdysi v mladi jsem preskakovalakameny jako kamzik, a ted misto preskakovani tak kouleni sudu, ale nejsme zadne padavky, to se musi zvladnout, dekuji moc, urcite napisu jak vse dopadlo a jake zase ja budu mit zkusenosti k predani dalsim, diky a srdecne zdravim Eli

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí